• Aydın31 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Devlet Sağlıkta Kudretini Göstermeli

19 Kasım 2011 Cumartesi 01:16

Değerli Okurlarımız bildiğiniz üzereAydın Halkı Söz Sende - Aydın konuşuyor - Siz Yazın Biz Takip Edelim diye bir çalışma başlattık. Okurlarımızdan Anıl dan Muayene Ücreti de ne oluyor başlıklı şöyle bir yorum aldık ;

Devlet'e o kadar ssk emekli sandığı veya bağkur içi para yatırıyoruz, birde her doktora gittiğimizde en az ilaç parası kadar muayene ücreti veriyoruz bunu anlamakta zorlanıyorum. Birde muayene ücretini hastanede değil eczanede veriyoruz buna paralı sağlık hizmeti denir.Hem sigortanı yatır, hemde muayene ücreti ver.. Özel hastaneler de devlet gibi deniyor ama alakası yok, giriş ücreti 30 tl yapılacak her müdahale için ayrıca ücret veriliyor. Eğer biz veriyorsak devletde veriyorsa bu özel hastaneler nasıl devlet gibi oluyor anlamakta zorlanıyorum.

Öncelikle Okurumuza teşekkür ediyoruz.

Sağlık Hizmeti Paralı Olamaz

Siz hem SSK nızı yatırın, veya Bağkur unuz yatırın, veya Emekli Sandığı na başlı ödemelerinizi yapın hemde hastanede Muayene ücreti ödeyin. Bu ne saçmalık.

Sağlık hizmetlerinde değil ödemesiniz yapan yapamayan dahi Devlet güvencesine alınmalıdır. Devlet vatandaşına sahip çıkmalıdır. Nasıl belirli vasıtalarla Vatandaşlar Devlete karşı Vatandaşlık görevini yerine getiriyorlarsa Devlet de Vatandaşına karşı Devlet olmanın görevini yerine getirmelidir.

Kimse bilerek hasta olmaz bu işin zevk için yapılmadığı bir gerçektir, Mecburi zorunlulukların olduğu bir kurumda Devlet Vatandaşına sahip çıkmalıdır.

Özel Hastane Saçmalığı

Özel Hastaneler dede Devlet Hastanesi gibi bakım yapılabildiği söyleniyor, Sağlık hizmetinin her geçen gün özelleştiği görülmektedir. Ancak Özel Hastanelerde muayane ücreti dahil her türlü müdahalede para ödeniyor. Gerçi bunu çok görmüyorum. Çünkü Devlet hastanelerinde sağlık güvencesi olan birinin Muayene ücreti ödediği bir devirde özel hastane tabi alacak.

Bu sağlık sistemi de eğitimde olduğu gibi parası olana çalışıyor.

Ülkemiz üzerindeki belirli hassas noktalarda para konusu gündeme gelmemelidir. Bunların başında Sağlık hizmeti gelmektedir.

Daha sonra Eğitim Hizmetindede Para gündemde olmamalıdır.

Ayrıca Askerlik gibi vatandaşlık görevi olan bir konuda da para asla gündemde olmamalıdır.

Ancak Devletimizin Sistemlerinin Holding mantığıyla çalıştığı nı düşünürsek Milletimizde Vatandaş değil işçi sıfatını kullanmalıdır.

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 800 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim