• Aydın18 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Domuz Eti ve Kayıt Dışılık

18 Ekim 2016 Salı 18:45

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda Aydın İlimizde bol miktarda satıldığı ortaya çıkan Domuz Eti skandallarından bahsedeceğim.

Öncelikle ülkemizde gerekli izinler alındığı zaman Domuz Çiftliği kurmak, Domuz eti satmanın selbest olduğunu biliyoruz.

Olayın Skandal kısmı Dana Eti yada diğer sağlıklı etler adı altında kaçak olarak satılan Domuz Etinden kaynaklanmaktadır.

Benim en çok rahatsız olduğum konulardan birisi emek olmadan kazanılan paralardan insanların makam sahibi yada prestij sahibi olmalarıdır.

Maalesef günümüzde kayıt dışı, haksız kazanç gözle görülür bir şekilde baş göstermektedir.

İşini düzgün yapmaya çalışan 40 TL'ye et alarak Restoran İşleten insanlara karşı kilosunu 6 TL'den Domuz Eti alarak çok para kazanan işletmeler nasıl rekabet edecek..

Bizim ülkemizde işini iyi yapan, helalinden yapmaya çalışan, vergisini vermeye çalışan firmalar ne büyüyor, ne uzuyor, yerinde sayıyor..

Ama kayıt dışı kaçak ürün satan, Vergisiz ve Korsan ürün satanlar ekonomik olarak güçlü oluyorlar.

Çok gariptir yine bizim ülkemizde prestij sahibi olmak işini iyi yapmaktan geçmiyor. Ekonomik olarak güçlü olmaktan geçiyor.

Ekonomik şartlar gereği halkımızda ucuz ürünleri tercih ediyor, Hiç demiyorlar ki bu ürün'ün orjinali bu fiyata olmaz, çünkü miğde boş, vatandaş geçim derdinde olunca düşünemiyor...

Ülkemizde kaçak olarak yapılan her türlü ürün ile Devletimiz mücadele etmek zorundadır. Diğer türlü ülkenin gelişmişlik düzeyi hiç bir zaman gelişmez.

Aydın İlimize gelirsek Sayın Valimiz Domuz Eti muhabbetinden dolayı halkımızın miğdesi çok bulandı.

Bir zahmet halkımızın hem sağlığıyla oynayan hemde dini duygularıyla oynayan bu insanlara en ağır ceza verilmesi konusunu takip edersiniz...

Ohal Kapsamında kanunların üstünde olan yetkinizi de gerekirse kullanmalısınız...

Adnan AYTAŞKIN - Aydınözel Dergileri

           Genel Yayın Yönetmeni

dsc00523.jpg

Bu yazı toplam 1458 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim