• Aydın24 °C

Şerif Ali DEĞİRMENÇAY / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şerif Ali DEĞİRMENÇAY / Köşe Yazarı

EĞİTİM ŞART

03 Kasım 2011 Perşembe 20:35

Değerli dostlar; Öncelikle deprem şehitlerini rahmetle anıyorum…Geride kalanlara sabırlar diliyorum. Depremde yardımlarını esirgemeyen Tüm Milletimize de şükranlarımı sunuyorum.

Önceki yazımızda, toplumumuzdaki farklı meslek gruplarına göre, var olan olumsuz yaşantılara yönelik bazı örnekler vermeye çalışmıştık. Buna yönelik düşüncelerimizi somutlaştırmak ve daha iyi anlatmak için, çok yazmak yerine, somut örnekler sunan aşağıdaki linkleri dikkat çekmek istiyorum…

 

1.

7.2 Van depremi sonrası yardım alan bizlerin ve 8.2 Japon depremi sonrası yardım alan Japonların birbirlerine olan saygılarını…

İzleyelim…Görelim…..

http://www.youtube.com/watch?v=smq7zGchiAo&feature=related

 

2.

Japonya’da depremzedelerin kalbini kırdığı için ve deprem bölgesi valilerini ve gazetecileri kızan bakan nasıl istifa eder? İstifa eden bakan daha henüz bir haftalıktı. Bizde ise Allah tan seçim var ki bakanlar değişebiliyor. Aksi halde dokunulmasa ölümüne kadar bakan olmak içten bile değil.

 İzleyelim…Görelim…..

http://www.izlesene.com/video/japonyada-bir-haftalik-asabi-bakan-istifa-etti/3734397

            3.

Bir toplantıda şaka yollu yaptığı yorumların ardından Japon milletvekilleri tarafından “işine hafife almak”la suçlanan Japonya Adalet Bakanı Minoru Yanagida istifa etti. İzleyelim…Görelim…..

http://nethaberci.com/sondakika-dunya-haberleri/japan-bakan-gafin-ardindan-istifa-etti-144519.html

Linklerde izlenilenler bizim yaşantımıza ne güzel uymaktadır!!!!!!!!

Eğitim programını düzenlemek için, Japon eğitimcilerini ülkemize davet ettik. Onlar: Eğitime başlamadan önce öğrencilerine geziler yaptırdıklarını ifade etmişlerdir. Küçük yaştan itibaren öğrenciler, refah bir toplum örneği için; yerli malı olan son model arabalara, uçan trenlere bindiriliyor, daha sonra da tembelliğin sonucu olarak, atom bombasının atıldığı Hiroşima ve Nagazaki’ye inceleme gezisi yaptırılıyor. Sonra da onlara: Çalışırsanız teknolojide en önde olup dünyada söz sahibi ülke olacaklarını, tembelliğin sonucunda atom bombasının sonuçları hatırlatılmaktadır. Bize de nasihatte bulunarak: Siz de Çanakkale vb. yerlere gezdirerek, gençlerinize eğitimin ne derece önemli olduğunu anlatabilirsiniz denilmiştir. Geçen yazımızda söylediğimizi tekrar edersek: “BİZ NASIL BİR GENÇLİK YETİŞTİRMELİYİZ?

            AVRUPALI, ASYALI, DEMOKRAT, ÇAĞDAŞ, MÜSLÜMAN!!!!, LAİK, MİLLİYETÇİ, ÜMMETÇİ, OSMANLICI, TÜRKİYELİ.!!!!???????

Japonlar ve BİZ… EĞİTİM ŞART…

Bu yazı toplam 1487 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim