• Aydın19 °C

Mehmet PALA / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet PALA / Köşe Yazarı

El İnsaf Sayın Başkan ÖZLEM ÇERÇİOĞLU

14 Ocak 2012 Cumartesi 18:18

Aydın Eski Belediye BaşkanlarıBakır Çağında mı ? Taş Devrindemiydi ?

Bu başlığı, aslında aziz okuyuculara sormuyorum bu sorunun muhatabı, AYDIN IN ALTIN ÇAĞI NI BAŞLATIYORUZ propagandasını boy boy afişlerle Aydın ın her yerine duyuran YENİ BELEDİYE BAŞKANI Sn. ÖZLEM ÇERÇİOĞLU na soruyorum. Bir cevap gelirse okuyucularımla paylaşmak görevimdir.

Bu girişten sonra Aydın ın bildiğim ve tanıdığı, duyduğum Belediye Başkanlarından ve Aydın a hizmetlerinden bahsetmek istiyorum.

1 - Ahmet EMİN ERKAYIN : Atatürk zamanında Atatürk ü Aydında karşılayan Belediye Başkanıdır. Ses gazeteci kurucusu ve Sarı Basın Kartı sahibi Rahmetli Hilmi TÜKEL den duyduğuma göre;

Atatürk, Aydın a gelişinde hoşgeldiniz diyerek kendini tanıtan AHMET EMİN ERKAYIN a ATATÜRK ün söyledikleri Kuran ı Kerim den okuduğu bir ayettir. ( Zeytin ve İncir in yetiştiği belgeler emin belgelerdir. ) Mealindedir. İncir ve Zeytin yetişiyor. Belediye Başkanı daAhmet Emin, Kuran da anlatılan yer AYDIN olmalı diye Ahmet Emin ERKAYIN a irtifak ediyor.

Ahmet Emin ERKAYIN, Yunanlıların kaçarken yaktıkları AYDIN a hizmet yapmıştır. Bize yakılan AYDIN dan hiçbir yer bırakılmamıştır. İmar edilmiş. Yeniden yapılmıştır.

2 - İsmet SEZGİN : Demokrat Parti döneminde Aydın Belediye başkanlığı yapmıştır. Onun zamanında neler yapılmış ? Adliye Sarayı, Tren Garı, SSK Hastenesi ile SSK İşhanı o zamanda Merkezi Hükümetin Aydında yaptığı işlerdir.

Belediye neler yapmış ? : Adnan Menderes Bulvarı nın yapılması ( Bu ismi sonradan almıştır. ) Aydın ın içme suyu, için su havzası na göletler yapımı, Su depolarının yapımı, içme suyu filtrelerinin yapımı, su şebekesinin yenilenmesi, 1. Sanayi Sitesinin yapımına önderlik yapması, ( Tespit edebildiklerimdir. )

3 - Orhan ESİN : Rahmetli Avukat Orhan Bey, Mütevazı Kişiliği ve Sessiz tabiatıyla AYDIN Halkının soluk aldığı bir yeşil alan olan ve Ailece oturulacak bir mekna olarak Atatürk Meydanı ve Parkı ileAtatürk Heykelini yapmıştır.

4 - Cevat ALDEMİR : Rahmetli Avukat Cevat Bey renkli kişiliği ve tam bir halk adamı kimliği ile gönüller inşa etmiştir. Onun ateşli birAYDINSPOR u birinci milli lige ( Süper Lige ) taşıması ve verdiği destek unutulmaz. Aydın Organize Sanayi Sitesine verdiği destek hafızalardadır.

5 - Sayın ÖZLEM ÇERÇİOĞLU Hanımdan önce Aydın ın son üç Belediye Başkanı : Rahmetli Nevzat BİÇER, Sayın Hüseyin AKSU ve Sayınİlhami ORTEKİN dir. Bu üç Belediye Başkanı tarafından yapılan hizmetler saymakla bitmez. Güzel hizmletler yapmışlardır, Başarılı hizmetler yapmışlardır yararlı ve hayırlı hizmetler yapmışlardır, İş yapan hata yapar kuralı gereğince hataları da olmuştır.

Yaptıkları hataların bedelini seçim kaybederek ödemişlerdirAYDIN lı, yapılan hizmete bakmadan hataların bedelini ödetmiştir. Sandığa gömmüştür. Bu Belediye Başkanlığı nın ortak paydası Milliyetçi, Muhafazakar ve Liberal kitlenin, seçmenin üç güçlü partiye bölünmesi,ÖZLEM HANIM a Belediye Başkanlığı nı kazandırmıştır. Seçim kazanmakla kendisini çok fazla başarılı görmesin.

Aydında geçmiş Belediye Başkanlarından ikisi Rahmetli Ethem MENDERES ve Sayın İsmet SEZGİN sonradan Bakanlık mertebesine ulaşmışlardır. Önemli daha yüksek görevler verebilmek için, AYDIN BELEDİYE BAŞKANLIĞI iyi bir deneyim olmuştur.

Aydın Siyasi tarihinde ilk kez Milletvekilliğini bırakıp, Belediye Başkanlığı na aday olmak Sayın ÖZLEM ÇERÇİOĞLU trajikomik bir örnektir. Aydın ın ALTIN ÇAĞI nı Başlatıyoruz Reklamı ne derece inandırıcıdır ?

AYDIN daha önceki Belediye Başkanları tarafından Bakır Çağında mı bırakılmıştır ? Taş Devrinde mi bırakılmıştır ?

Üç yılda üç tane yatırım projesini afişe edip, Altın Çağından nasıl bahsedersiniz ? Yoksa siz yeni bir Fatihmisiniz ?

El İnsaf Sayın BAŞKAN. El İnsaf Sayın Başkan ÖZLEM ÇERÇİOĞLU..

www.aydinozel.com  Köşe Yazarı Avukat Mehmet PALA

Bu yazı toplam 1479 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim