• Aydın20 °C

Mehmet TÜRKİŞ / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet TÜRKİŞ / Köşe Yazarı

EMEKLİLER ‘ DE AÇ…

29 Ağustos 2011 Pazartesi 18:46

Emeklisine sahip çıkamayan ülkeler , geleceğine de sahip çıkamaz.”

 

                        Ülkemizde 9 milyon emekli var. Aileleri ile en az 20 Milyon . Seçim öncesi EMEKLİLERİN İNTİBAK YASASI ‘ nın çıkarılacağına dair söz verenlerden Dünya aç ‘ – ları için ses çıkarken , onlar için seferberlik ilan edildiği gözlenmektedir. İktidarı , muhalefeti tek bir ses olmuş , Afrika ziyaretleri , yardım seferberliği furya halinde sürmekte.

 

                        Kesinlikle aç, yoksul , muhtaç dünya insanlarına yardım yapılmasından yanayım. Bu yardımları destekliyorum. Ancak yönetime gelenler , Show yapacaklarına , Ajda Pekkan, Nihat Doğan’ la safari düzenleyeceklerine , yandaşlarının dünya nimetlerinden yararlanması için uğraş vereceklerine ,

 

                        Biraz da  10 yılda  %  50 maaş artışını reva gördükleri EMEKLİ ‘yi , son 10 yılda , önceleri traktör alırken , şimdi tarlasını , bağını ,bahçesini , satmak konumunda bırakılan , geleceğini bankalara ipotek eden ÇİFTÇİ ‘ yi , KÜÇÜK ESNAFI , DAR GELİRLİ yi düşünmelerini öneririm. Bu kesimin durumundan rant sağlayarak oy aldıklarını onlarda biliyor. Durumun düzeltileceğine dair verilen sözlerin yerine getirilmesi hala umutla beklenmektedir.

                       

 

Zevk-ü sefa içinde olanlardan bakalım ne zaman ses çıkacak.

 

Bir bayramı da açlık ve yokluk içinde geçiriyorsun EMEKLİ , ÇİFTÇİ , ESNAF arkadaşım. Elindeki GÜÇ ‘ü bilmeyen kardeşim. Sizin Dernekleriniz , odalarınız haklarınızı kollayacak , sesinizi yöneticilere duyuracak idarecileriniz ne yapar… Tuzu kuru olanı DERNEK YÖNETİCİSİ yaparsan ne senin sesin duyulur , ne de duyurulur.

 

                        2023 ‘ e kadar Emekli İntibak yasası ve eşit ücret masallarını dinlemeye devam edecekmiyiz dar gelirliler olarak. Milli hasıladan pay vermeye unutulan kesim olarak. Sen gücünün farkına varırsan her şey düzelir. Umarım en kısa zaman da bu mağduriyet giderilir.

                        Yüzü gülen insanların yaşadığı bir TÜRKİYE ‘de , nice BAYRAMLAR geçir – mek dileğiyle.

                        Herkesin Bayramı Kutlu olsun.

                        Saygılarımla.

Bu yazı toplam 733 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim