• Aydın28 °C

Ali NARİN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali NARİN / Köşe Yazarı

ERMENİ KOMİTELERİ HINÇAK VE TAŞNAK

23 Aralık 2011 Cuma 18:19

ERMENİ KOMİTELERİ HINÇAK VE TAŞNAK

Ermenilerin destekçilerini ve  ermeni örgütlerini tanımadan soruna çözüm bulunamaz..!

 

1-ittihat ve terakki nın ilk kongresinde de temsilcileri bulunan sosyalist ermeni partisi. Kuruluş tarihi 1886.

2-Komite 1887'de İsviçre'de Marksist fikirli öğrenciler arasında kurulmuştur. Daha sonra merkezini londraya taşıyan ve istanbulda şubesi olan örgütün Amacı, Doğu Anadolu’yu Ermeni yurdu yaptıktan sonra İran'dan Azerbaycan ve Rus illerine kadar uzanan Kafkas topraklarını ele geçirerek büyük bir Ermenistan devleti kurmaktır. Politik programları, Marksist, sosyalist ve merkeziyetçi olan komitenin çalışma programında "propaganda, terör, akıncı alayları teşkilatı, genel ihtilal teşkilatı, isyan alayları teşkilatı" yer almaktadır. Komite, Osmanlı topraklarında şubelerini açtıktan sonra çetecilerle Türk ve Kürtleri öldürüp, bunların savunmasız Ermenilere saldırmalarını sağlayıp, Rusların insanlık ve Hıristiyanlık adına Anadolu’ya girmesini temin etmeyi planlamıştır.

 

Osmanlı tabası olan Ermeniler Rusya, nın Fransa, nın ve İngiltere. nın desteği ile Osmanlıya Türklere karsı sinsi planlarına başlayarak özellikle 1914 de Osmanlı cihan imparatorluğu zayıflama surecinin başlaması ile şiddet yolu ile sindirme hareketini hızlandırmıştır.

Adı geçen sözde Ermenileri asimile etme feryatlarını doğru bilgi ile ancak bertaraf edebiliriz.

Ermeniler bugün dünya kamuoyunu saflarına çekmek için kendilerine asimile yapıldığını söyledikleri 15 Nisan günü aslında öyle değil.

Yukarıda adı geçen hınçakve taşnak cemiyetlerinin anadoluda Ermenilerin bulunduğu tüm illerde 15 Nisanda eş zamanlı Ayaklanma planların uygulanacağı gündür.

** Hadisenin aslı şöyledir; yukarıda adı geçen ermeni örgütleri 15 Nisanı eylemleri başlanacağı gün olarak belirlemişler ve Ermenilerin yaşadığı tüm vilayetlerde aynı zamanda aynı saatte ayaklanacaklardı.

Alınan bu kararlarından 14 Nisan günü yapılacak olan ayaklanmayı iptal ederek vaz geçmişler.

 İstanbul bursa yakın olan vilayetleri bildirmişler ancak Erzincan, Erzurum, Kars Bayburt Gümüşhane ve vana eylemin iptal edildiği ulaşmadığı için 15 Nisan gecesi bu velayetlerimizde Müslüman türkün katliamı yapılmış özellikle Erzincan Erzurum Kars ve bayburtta insanın tüylerini diken edecek ermeni menzilimi başlamıştır. Eğinde sirzi köprüsünden yaşlı kadın çocuk ayrımı yapmadan FIRATIN DERİN VE AZGIN SULARINA ATMIŞLARDIR.**

Ermeni komitecileri o kadar azgınlaşmışlardır ki kendilerini desteklemeyen Ermenileri soyan ve öldüren cemiyet. Türklerle birlik olan birçok ermeni ye de suikast düzenlemişlerdir.

Şu gerçeği, de görelim

1908–13 arası ittihat ve terakki'nin koalisyon ortağı olmuş partidir HINÇAK.

 ayni zamanda. Nedense inkılâp tarihi kitaplarında hiç anlatılmaz bu konu???

 

Tarihi gerçekleri neden gizlerler?

 Kim bunlar?

 TÜRKÜZ DEDİK ÇEKİP ÇEKİP VURDUNUZ  

 BİZİ VURUP BİZDEN HASAP SORDUNUZ

ÖLÜMDEN ÖTEYE KÖYMÜKURDUNUZ

KORKUM YOK SİZDEN KORKUM YOK SİZDEN…

 

NOT :** BARBAROS BAYKARA NEFRET KÖPRÜSÜ KİTABİNDAN

www.aydinozel.com Köşe Yazarı Ali NARİN

Bu yazı toplam 2585 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim