• Aydın29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Esat ALTUNGÜN'den Kongre Öncesi Mesaj
21 Ağustos 2015 Cuma 01:31

Esat ALTUNGÜN'den Kongre Öncesi Mesaj

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası Teşkilatının önde gelen Siyasetçilerinden Kuşadası eski Belediye Başkanı Esat ALTUNGÜN Kongreler öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası Teşkilatının önde gelen Siyasetçilerinden Kuşadası eski Belediye Başkanı Esat ALTUNGÜN Kongreler öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

Esat ALTUNGÜN;

CHP Kuşadası İlçe Örgütünün Değerli Üyeleri, Sevgili Yol Arkadaşlarım,

Yüce Atatürk'ün kurduğu Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin yaşatılması, toplumumuzun gelişmesi yönünde en önemli ve vazgeçilmez kurumların başında gelen Partimiz, bir demokrasi şöleni olarak bilinen ve örgütün gücünün, düşüncelerinin ve uyarılarının Yaşama geçirilmesini amaçlayan delege ve kongreler sürecini başlatmış bulunmaktadır. Buradan hareketle En büyük dileğimiz ve hedefimiz Partimizin iktidara yürümesi ve ülkemizi içinde bulunduğu kabus dolu ortamdan aydınlık yarınlara kavuşturmasıdır.

Kuşadası'nda 2009 yılından bu yana dalgalanmakta olan Altı oklu bayrağımızı halkımızdan, hemşehrilerimizden gelen haklı beklenti ve talepleri dikkate alarak gelecek seçimlere yıpranmadan, güçlendirerek taşımak ancak parti içi güç birliği ve uyum ile mümkün olacaktır. Bu anlamda Kuşadası'na ve bu Partiye gönül vermiş kişiler olarak, delege seçimlerinde ve kongreler sürecinde geniş tabanlı ve katılımcı bir yapılanmayı sağlamak ve parti içi dayanışma için çalışmak bir görev haline gelmiştir. Hiç kimse veya hiçbir kurum halkın üzerinde değildir ve CHP'nin asla halktan kopuk, sorunlarına uzak bir parti olmasına ve halkın iradesiyle çelişmesine izin verilmesi söz konusu değildir. Örgüt üyesi değerli arkadaşlarımızın bu konuda gereken hassasiyeti göstereceklerine ve destek vereceklerine tüm kalbimle inanıyorum.

Başta belediyelerimiz olmak üzere ilgili tüm kurumlarla ilişkilerin en üst düzeyde tutularak, Sosyal belediyecilik ilkeleri doğrultusunda halkımızın hizmet beklentilerinin gerçekleştirilmesi ve halkın iradesine sahip çıkılarak iktidar yürüyüşümüzün devam ettirilmesi vazgeçilmez önceliğimiz olmalıdır. Bu amaçla ilçemiz Kuşadası ve ilimiz Aydın olmak üzere partimizin tüm kurumlarıyla ortak ve işbirliği içerisinde hareket etme konusunda çalışma arkadaşlarımla birlikte açık ve kararlı olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Değerli partili arkadaşlarım, dostlarım

Özellikle vurgulamak isterim ki, delege seçimi ve kongre süreci kısır çekişmelerin, kişisel hırsların ve çıkarların değil, parti içi demokrasinin, örgüt tabanının iradesinin ve toplumun beklentilerinin ön plana çıkacağı ve karşılanmaya çalışılacağı bir hizmet yarışı olmalıdır. Amacından sapan, içinde entrikaları, şahsi çıkar güden ince hesaplaşmaları barındıran tüm oluşumlar her şeyden önce partimize ve kentimize zarar verecektir.

Delege seçimlerinin ve kongre sürecinin bu ilkeler ve anlayış doğrultusunda bir şölen havası içerisinde gerçekleşmesini umut ediyorum. Bu süreçte, sizlerle yine omuz omuza, el ele, gönül gönüle birlikte yürüyecek olmaktan çalışma arkadaşlarımla birlikte büyük kıvanç duymaktayız.

Yolumuz açık olsun!

En içten saygı ve sevgilerimle dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1411 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim