• Aydın27 °C

Mehmet TÜRKİŞ / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet TÜRKİŞ / Köşe Yazarı

FİDAN GİBİ 24 GENÇ DEVRİLDİ

19 Ekim 2011 Çarşamba 19:03

Kalleşçe ,  kahpece bir  PKK saldırısı  sonucu  Hakkari de 24Mehmetçik  şehit  edildi .

                        PKK ‘ lılar için hala  açılım , demokratik yaklaşım düşünen  ve düşleyenler dönüp  bu yüzlerce  şehide  bakmalılar .

                        Büyük  Ortadoğu  Projesinin  bir uygulaması sonucudur bu  kalleşçe saldırı. Bunların  İnsanlıkla ,  Müslümanlıkla , Türklükle alakaları  yok . Bu piyonlar Emperyalistlerin  düşlerini  gerçekleştirmek için  ülkeye musallat edilen  çöl bedevilerinin  maşalarıdırlar .

                        BOP  ülkeyi bölme amacı güden   İsrail  ,  Suriye , Ermenistan , Irak ve doğu  Anadolu ‘ yu  içine alan bir  devlet kurma projesidir. 4- 5 kez sayın Başbakanımızda bu BOP ‘ un   Eşbaşkanı olduğunu yinelemiştir. Ülkeyi  bölüp , parçalama  projesinin  eşbaşkanı o ülkenin başbakanı olabilir mi ?

                        2003 yılında ABD dışişleri bakanı  Powell  ‘ a  sınır dışı  kara harekatı sınırlı olacak , Ermenilerle  ilişkiler iyileştirilecek  diye sözler verildi mi ?

                        Bunlar kamuoyun da  konuşulanlar . Gazete manşetlerinde yer aldı.  Ki    bunlar doğru ise bugün yaşanan bu acılar , verilen bunca şehidin  sebebi bu açılım ve  demokratik uzlaşıdır . Bu Şer yuvasının  elebaşları  muhatap alınıp  konuşuluyorsa  ,  devletin gücü gösterilemiyorsa  şehitlerin  sebebi bu  girişimler ve girişimleri yapanlardır .

                        Taziyelerini bildirmekle  olmuyor ,  bunların önü alınamıyor . Bir gün önce  Hakkari ‘ de  devlete kafa tutacak bu milletin vekili ,  ertesi günü bu saldırıları kınayacak bildiri yayınlayacak .Kimse kanmıyor bu  takkiyeleri .

                        Sınır ötesi temizlik için ordu ne zaman  Irak içlerine girip ,  konuşlanacak . Daha ne kadar şehit vermemiz gerekiyor.

                        Daha ne kadar aile yıkılacak , çoluk , çocuk , sivil , Asker , Polis ve Öğretmen katledilecek .

            2002  öncesi kuş uçurtmayan  güvenlik güçleri bu gün bu saldırıları neden önceden  öğrenip , önlemini alamıyor . AKP ‘ ye darbe yapacaklar diye Güney doğu ‘ da başarılı olmuş nice kahraman asker içeride  tutuluyor . Güvenlik güçlerinin kolu kanadı kırıldı                 Bu millet artık acı yaşamak  istemiyor . Önlem alamıyorsan  BIRAK   GİT .Önlem alacak ne yiğitler çıkar bu  ülkede . .     Emperyalizmin uşaklığını yapan bu hain ve kalleşlerin hedefinde yönetenlerin çocukları mı olmalı ki  daha kesin sonuç  alacak ,  bu şer yuvalarını yok edecek önlemleri almak için . 1 askeri için 1000 kişiyi serbest bırakan ülkenin askeri  kıymetlide ,  bizim ki değil mi ?

                Aynı gün Ulusal Tv kanalları eğlence ve evlilik programları ile TRT FM dahil bir çok radyoların yayınlarını değiştirmesi gerekmezmiydi.Ama nedense sazlı sözlü eğlence programlarının aynen sürdürüldüğünü görmek beni üzdü . Bu ülkeye , bu vatan evlatlarına , sınır da canı bahasına nöbet tutarken kalleşçe bir saldırı sonucu canını veren ana kuzuları için toplum yeterli tepkiyi gösteriyormu? Dolmabahçede 6 . ncı filo askerlerini denize döken GENÇLİK tepkisi nerede .Şehitlere tanrıdan  rahmet , Ailelerine ve Milletimize baş sağlığı diliyorum.

            Saygılarımla .

(İlk açıklamalarda şehit sayısı 26 olduğu için resen 26 yazılmıştı.Keşke şehit hiç olmasaydı da bu yazı kaleme alınmasaydı.) 

     www.aydinozel.com  Mehmet TÜRKİŞ   Köşe Yazarı

Bu yazı toplam 750 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim