• Aydın25 °C

Mevlüt KENAR / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mevlüt KENAR / Köşe Yazarı

FİDANLAR GİDİYOR, CANLAR YANIYOR

06 Ağustos 2012 Pazartesi 19:00

Son yıllarda çok sık  kullandığımız bir atasözü var. 'Ateş düştüğü yeri yakar'. Bu atasözünün doğruluğuna hepimiz biliriz. Hepimiz bir canını, bir yakınını kaybetmiştir. Bu günlerde bunu şöyle düzeltmek gerekiyor. 'Ateş ülkemizi yakıyor'. Çünkü ateşin düşmediği İl,İlçe, Kasaba,Köy kalmadı. Nerdeyse her aileden bir şehit verdik. (Çürük raporu alarak genç yaşta ticarette zirve yapan ayrıcalıklı aile çocukları hariç) Bu yaşananlar dünyanın hangi ülkesinde olsa Sivil Toplum Kuruluşları ayaklanır, sendikalar, siyasi partiler, iş çevreleri ortalığı ayağa kaldırır. Kısacası halk isyan eder. Önce ilgili bakan, daha sonra hükümet istifa eder. Ülkesini seven siyasi iktidar bu kanı durduracak kim varsa o gelsin der.

 
               Ama bizim ülkemiz hariç. Bizdeki gündem farklı. Balyoz, Ay ışığı, Kürtaj, Suriye, Libya, mısır.. Hergün gencecik fidanlarımız gitmiş kimin umurunda.. Cenazesine katılırsın, sorumlular cezasını bulacak dersin, timsah gözyaşlarını akıtırsın olur biter.. Ailesinden de 'vatan sağolsun' demesini beklersin.
 
                En üst rütbedeki askerlerini  suçlarının ne olduğu kanıtlanmadan içerde yıllarca tutuklu bırakırsan, Gazetecileri, Bilim Adamlarını, Millet Vekillerini suçunun ne olduğu kanıtlanmadan içerde tutarsan elbette terör durmaz. Ülken işsizlikle, terör belasıyla, hayat pahalılığı ile kan ağlıyor sen hala Suriye-Esad derdindesin.
 
                Artık herkes aklını başına toplamalı. Ülke yanıyor, kan ağlıyor. Bu siysi iktidarın çözüm bulacak ya zamanı yok yada işine gelmiyor. Sorumluluk duyan herkes bunu bilmeli, kendine görev vermeli..
 
                Canlar gidiyor, içimiz kan ağlıyor, sorumluluk sahipleri neyle uğraşıyor?
 
                Ustalık dönemide böyle geçiyor..
                Suriye'de Esad gittimi ülke kurtuldu..
                 Önemli olan Suriye'ye demokrasi getirmek..
                Gençler birer birer gitmiş kimin umurunda..
                Varsa yoksa arap baharı...
                Memleket olur gider,yolmaya devam..
Bu yazı toplam 1346 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim