• Aydın25 °C

Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şuayip YEĞEN / Köşe Yazarı

Genel Kurulda Hedef 2023

29 Eylül 2012 Cumartesi 01:29

Sataşmanın, laf yetiştirmenin olmayacağı, proğramlar ve hedeflerle 2023 e kilitlenen bir kongre olacağını ümit ediyorum.

30 EYLÜL 2012  GENEL KURULDA BİLE , HEDEF ….!  2023 OLACAK.  

 Sayın Okurlarım,  bu yazıyı  genel kuruldan önce kaleme alıyorum ki, benim gibi  sağ duyulu  Akparti mensubu, gönüldaşı, sevenlerinin beklentilerini dile getirmiş olurum  diye düşündüm. İnşallah yanılmayız.    

      Akparti bugüne kadar doğru hamleler yaptı.   Gelecek  11 yıl için üstleneceği rol daha başka olacak, diye düşünüyorum . Bu günlere kadar  gidilecek yolların projelerini, ön çalışmalarını yaptı hazırladı. Bundan sonra ise , Türkiye’nin  gideceği yolların  dozer veya yol araçlarıyla açılması ve sıcak asfaltla asfaltlanması yapılacak benzetmesiyle ifade etmek isterim.

      Akpartinin  Rakibi yok. Rakiplerle mücadele yerine inşallah Tüm beyinler, Türkiye Cumhuriyetinin daha çok demokratlaşması, refah düzeyinin daha çok kalkındırılması, Değişimin daha çok yakalanması, halkının yaşam biçim ve taleplerinin daha çok karşılanacağı bir Türkiye’yi halkına vermeye çalışacak diye düşünüyorum. Çünkü, halkın kurduğu bu partinin kurucuları arasında ben de varım. Ve iktidar istenirken, “Halkın özünde olmak ve doyurulmamış beklentilerine  cevap vermek istiyoruz” denmişti.  Biz de çevremize böyle, böyle anlatmıştık.

         Hala Aynı duygu ve düşünceler içinde olduğumu, Akparti kurmaylarının , Genel Başkan Recep Tayip Erdoğan’a aynı hevesle bağlı çalıştıklarına inanıyorum.

           Muhalefet yokluğu sebebiyle, iç delege çekişmesi,Bir hizip çekişmesi, liderlik rekabeti bekleyenler yanılacaklar.

            Türkiye Tarihinin En güçlü Lideri olan Başbakanın, bu kadar gücü elinde bulundurmasından rahatsız olanlar olacaktır. Ancak Milli birlik ve beraberlik diyen herkesin, Halkın bu sevgilisinden yararlanması gerekir .              

             Bu Pazar Türkiye,önümüzdeki 11 yılın nasıl planlandığına dair önemli mesajlar alacak.Böyle bir kongrede, ne iç hesaplaşma ne de muhalefete laf yetiştirme olmaz.Hedef  2023 ise, 11 yıl sonra TÜRKİYE  NASIL GÖRÜNECEK ?  sorusu cevaplanacak. Allah Hayırlısını Eylesin.

    Şuayip YEGEN   Menderes Demokrasi Derneği Başkanı. 28.9.2012 AYDIN

Bu yazı toplam 1282 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim