• Aydın26 °C

Hasan BİNAY / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hasan BİNAY / Köşe Yazarı

GERÇEKLERLE YÜZLEŞME ZAMANI...

03 Ağustos 2015 Pazartesi 19:21

Konuşulacak, yazılacak, tartışılacak, çözüm bekleyen çok ama çok sorun var. Koalisyon görüşmeleri, Parti liderlerinin tavrı, CHP'nin Koalisyon çırpınışı, HDP'ninTerör çıkmazı, MHP'nin Net tavrı,  PKK'nın silahı eline alması, IŞİD'in bombalarla gelmesi, Kandil'in vurulması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Planları..

Bugün Çözüm sürecinin kaybettirdikleri ve şuan yaşadıklarımıza bir göz atalım. 7 haziran seçimlerinden öncesi ve sonrası...

Öncesi;

 Türk milleti, "Analar ağlamayacak kan dökülmeyecek Silahlar susacak Kardeşlik Türküleri söylenecek'' masalıyla, ''PKK sınır dışına çekilicek, silah bırakacak" yalanlarıyla oyalandı ve bütün bu yaşadıklarımız ve yaşayacaklarımızın zemini hazırlandı. Son 2-3 sene de  ''açılım'' denilerek ihanet masaları kuruldu. Bunun akabinde Pkk hiç olmadığı kadar güçlendi, silahlandı, şehirlere kadar yayıldı, dağa gönderdiği terörist sayısı rekor kırdı. Daha içler acısı olanı ise PKK'lı gizli tanıklar sayesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Komutanları Hain ilan edildi.

 İstihbarat raporlarına göre PKK, şehirlere silah ve bomba yığınağı yaptı. Gelinen nokta, AKP Hükümeti ile Bebek Katili arasındaki pazarlıklar sonucunda, tamamen PKK'nın kontrolüne bırakıldı. Mahkeme kuruyorlar, vergi topluyorlar, yollarda araç denetimi yapıyorlar, paçavralar asıyorlar, bebek katilinin posterlerini her tarafa asıyorlar, Üniversiteler de buna itiraz eden Gencecik Fidanların canına kıyıyorlar, ayrı bir dil kullanıyorlar,Cumhurbaşkanın ağzındaki paralel den daha farklı bir paralel devlet kuruyorlar. Hükümet bunlara sessiz kalarak, Bunun adına da "çözüm" diyor. Bu hazin tablo, içerideki ve dışarıdaki diğer terör örgütlerini de cesaretlendiriyor.  İstanbul'da Adliye Sarayı'nı basıp savcımızı rehin alıp şehit eden kahpelik bunun en acı örneğidir.

HDP ye barajı geçirme çabaları ile bunu daha içler acısı bir durum haline getirdiler. Seçim Mitinglerinde patlayan bombalar bir pazılın yerine oturan parçaları gibi.. ve 7 Haziran seçim günü ödünç verilen oylar baskı altında kullanılan oylar ve barajı aşan bir HDP.

Sonrası;

 

 

 

Bu yazı toplam 2132 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Devamı
Hande
Hasan Bey Devamı gelecek mi ?
09 Ağustos 2015 Pazar 14:04
94.120.64.149
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim