• Aydın28 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin in Kendini Bilmezliği

04 Ağustos 2012 Cumartesi 02:52

Değerli okurlarımız bugünkü yazımı Giresun Valisi Dursun Ali Şahin e ayırdım.

Neden mi ?

Geçen gün gazete ve Televizyonlarda yayınlanan konuşmasını hayretle izlediğim Giresun Valisini gündemime almak zorunda kaldım.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ne dedi ??

Vali Dursun Ali Şahin, Giresun’da yaşanan olumsuz olayların ulusal basına taşınmamasını istedi. Vali Şahin, "Giresun’u kötüleyen şeyleri yazmayın. Giresun’un aleyhine olan şeyleri ulusal basına taşımayın. Bu içimizde kalır. Kol kırılır, yen içinde kalır. ’Cenazeyi derme çatma teleferikle karşıya geçirdiler’ diye haber yaptınız. İyi mi oldu? Belki sen oradan 3-4 puan ya da 400-500 lira aldın. Ben vereyim sana o parayı, yazmasan. Giresun’u Türkiye’ye olumsuz yansıtmasan" dedi.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin hiç düşünmeden İdare Amir Sarhoşluğuyla bu cümleleri ağzından çıkarabildi.

KTU Giresun Eğitim Fakültesi Mezunu bir genç olarak, bir gazeteci olarak Giresunlu meslektaşlarım üzerine yapılan bu konuşmayı talihsizlik olarak yorumlamak istiyorum.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, bir gazetecinin haber yapmasına sizin paranız yetmez. Gazeteciler para dan önce ülke menfaatleri doğrultusunda kamu hizmeti verirler.

Öncelikle gazetecilik mesleğini bu kadar ayaklar altına alan bir konuşma daha önce duymamıştım

Ayrıca gazeteci Giresunda yada başka bir yerde yanlış giden birşeyi yazdığı zaman o bölgeyi kötülemiş olmaz, en büyük iyiliği yapmış olur. Halkı uyandırır, yanlışların düzeltilmesine yardımcı olur.

Tüm basın camiasında bulunan arkadaşlarımızdan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin in özür dilemesini istiyorum. Ve Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın da gerekli talimatları vereceğine inanıyorum.

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 631 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim