• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Gökhan Ökten 2

09 Kasım 2011 Çarşamba 01:09

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Eski Başkanı Gökhan Ökten ve Karnesi 2. Bölüm

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığına Atanan Gökhan Ökten yaklaşık 40 gün boyunca yönetim listesini yapmakla, oluşturmakla uğraştı. O Dönemin Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Ak Parti Aydın Atama İl Başkanı İsmail Hakkı Eser ve Maskeli Beşler Grubu Gökhan Ökten ile Merkez İlçe Başkanlığı Kongresine tek liste ile girileceği konusunda Gökhan Ökten i ikna ederek atama yönetim listesini birlikte yaptılar.

Delege Listesini Maskeli Beşler ve Gökhan Ökten birlikte Yaptı
 
Hatta aynı duyarlılık 2008 yılındaki Ak Parti Aydın Merkez İlçe Delege seçimlerinde de devam etti. Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten ve Maskeli Beşler grubunun önderliğinde Delege listeleri yapıldı.
 
Cüneyt Bayraktar da Delege Listesi Çıkardı

Ancak Delege seçimlerine Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığından yönetimi istifa ettirilerek gece operasyonuyla indirilen Ak Parti Aydın Merkez İlçe eski Başkanı Cüneyt Bayraktar ve grubu Umurlu eski Belde Başkanı Rasim Kılıç ın da desteğiyle Delege listesi çıkardı.

Cüneyt Bayraktar ın Delege Listeleri İptal Edildi
 
Hatta birkaç mahalleyide kazanan Ak Parti Aydın Merkez İlçe eski Başkanı Cüneyt Bayraktar ın Listeleri iptal edildi. Gerekçe olarak ta Asil sayısının yarısı kadar yedek Delege adayı olabileceğini Ak Parti Aydın Merkez İlçe eski Başkanı Cüneyt Bayraktar ve grubunun Asil sayısı kadar yedek Delege sayısı belirlemesini gösterdiler.

Listeler Değişti

Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanlığı Delege Seçimleri yapıldı ancak Delege listesini yapan Maskeli Beşler Gurubu ve Gökhan Ökten Cüneyt Bayraktar için çalışanları silerek yeni isimler yazarak Listeleri yeniden değiştirdiler.

Delege seçimleri günün akşamı iddiaya göre Dönemin Aydın İl Genel Meclis Başkanı ve Dönemin Ak Parti Aydın Atama İl Başkanı İsmail Hakkı Eser in İl Genel Meclisindeki Odasında Delege listeleri değiştirildi.

Delege Listelerinde ismi olmayan yada kendilerine oy vermeyeceği muhtemel kişiler yasal yollardan isminin üzeri çizilerek diğer üyenin ismi yazılarak değiştirildi.

Delege Listelerini Değiştirdiği İddia Edilenler

 
O gün Orada yine İddiaya göre Dönemin Ak Parti Atama İl Başkanı ve Dönemin İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Hakkı Eser, Dönemin Ak Parti Aydın İl Teşkilat Başkanı Halil Gönülcü, Dönemin Ak Parti Atama Merkez İlçe Başkanı şimdiki Ak Parti Aydın İl Başkan Yardımcısı Gökhan Ökten, Dönemin Ak Parti Aydın Merkez İlçe Yöneticisi Nuri Doğramacı, Dönemin Ak Parti Aydın İl Başkan Yardımcısı şimdinin Ak Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay vardı.

Bir kişi daha vardı ancak o ismi şuan hatırlayamadım ama bilenler yorum olarak yazarlarsa yayınlarım.

Hatta orada olmasada Delege değiştirme işlemi Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem inde bilgisi dahilinde yapıldığı söyleniyor.

Maskeli Beşler Ekibi Mehmet Kıvanç ı Aday Göstermişti
 
Delege seçimleri Gökhan Ökten in tek liste gireceği belirtilerek yapılsada Ak Parti deki maskeli beşler gurubu Mehmet Kıvanç ismini de Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı adayı yaptılar. Buna karşılık karşılıklı restleşmeler olmaya başladı. Ortamın gerilmesi sonucunda taktik geliştiren Maskeli beşler Gurubu Mehmet Kıvanç ı Ak Parti Aydın Merkez İlçe başkan adaylığından geri çektiler ancak Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten e de Çekil baskısı uyguladılar.
 
Maskeli Beşler Hakkı Aslan ı da Aday Gösterdi
 
Gökhan Ökten Genel Merkezden Destek aldığını Başbakan ın kendisini Ak Parti Merkez İlçe Başkanı görmek istediğini belirtince Maskeli beşler gurubu Hakkı Aslan ı Gökhan Ökten in karşısına çıkardılar.
 
Hakkı Aslan Kuruculardandı

Hakkı Aslan Ak parti nin kurucularında olup, ilk dönem olan 2002 Genel Seçimlerinde Milletvekili seçimlerinde Milletvekili adayı olmuş fakat geçen zaman içinde parti içindeki etkinliği azalmış birisiydi.

Ancak Mehmet Erdem Başta olmak üzere Maskeli beşler gurubu Hakkı Aslan ı aday çıkarttılar ve her türlü desteği veriyorlardı.

Semiha Öyüş Başbakan ın Gökhan Ökten i Desteklediğini İdda Etmişti
 
Hatta Şuanda Ak Parti Aydın Milletvekili olan o dönemde Ak Parti eski Milletvekili Semiha Öyüş Milletvekili olmasada Ak Parti Genel Merkez MKYK üyesiydi. Kongrede kürsüye çıkarak Başbakan ın Genç arkadaş Merkez İlçe Başkanı olsun dediğini de söylemişti. İddiaya göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Gökhan Ökten i desteklemişti.

Ancak Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ve Maskeli Beşler Gurubu iddiaya göre Başbakanı da yenerek Hakkı Aslan ı Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı seçtirmişti. Gerçi Hakkı Aslan ın samimi ve düzgün kişiliğinin de bunda payı az değildi.

Ak Parti de Aydın Merkez İlçe seçimlerinde Hakkı Aslan ve Gökhan Ökten Kapışması gibi bir seçim daha önce olmamıştı bundan sonrada olması zor gözüküyor.

Hakkı Aslan Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı seçildi
 
Ak Parti 2008 Aydın Merkez İlçe Seçimlerinde Hakkı Aslan Gökhan Ökten i az bir oy farkıyla Başkanlıktan etmişti. Hakkı Aslan Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı oldu.

Sonuç olarak Değerli Okurlarımız bu yazımda Gökhan Ökten e Karne verdiğim için ona yönelik yazımı bitirmek istiyorum.

Gökhan Ökten Mehmet Erdem i Sollar

 
Ak Parti Aydın İl Başkan Yardımcısı Gökhan Ökten Ak Parti Aydın da en etkili ve Popüler isimlerin başında geliyor. Aydında son Dönemde bu kadar istikrarlı bir şekilde ismi büyüyen bir siyasetçi daha yoktur. Gökhen Ökten in yükselişi Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem e benzetilse de ben Gökhan Ökten in Aydının En Başarılı Milletvekili Mehmet Erdem i de sollayacağına eminim.

Aralarındaki fark Gökhan Ökten in şimdilik Maskeli Gurubunun olmamasıdır.

Ak Parti Aydın İl Başkan Yardımcısı Gökhan Ökten siyasetin gereklerini çok iyi biliyor ve gerekeni yapıyor, büyümesi kaçınılmaz oluyor, Eğer statejik bir hata yapmazsa, bir kaya ya çarpmazsa önümüzdeki dönemde Aydın ın en etkili ve Popüler Siyasetçisi olacaktır. Kendisine bu yolda Başarılar dilerim...

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 890 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim