• Aydın18 °C

Coşkun IRMAK / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Coşkun IRMAK / Köşe Yazarı

GÖKHAN ÖKTEN İLE

16 Ocak 2012 Pazartesi 23:19

Bilindiği üzere AK PARTİ AYDIN MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI'na Avukat Gökhan Ökten atandı.

 
Bizde Aydın Özel Haber Genel Yayın Yönetmenimiz Adnan Aytaşkın ile birlikte bugün kendisinin konuğu olduk.
 
Kendisi üç hafta kadar önce isminin belirlenmesinden bu yana ilk defa basına konuşacağını belirti.
 
Adnan Bey ve benim iki saati aşkın süreyle sorduğumuz tüm sorulara açıklıkla cevap verdi.
 
Adnan Bey ; geçmiş kurultay süreçlerine şahit olduğu için konuya ordan başlayarak bu güne kadar gelen süreçte yaşananlarla , bu günlerde yaşanan süreçler hakkında çeşitli sorular sordu aldığı cevapları herhalde kendisi köşesinde açıklayacaktır.
 
Ben daha önceki süreçlerin yaşandığı yıllarda Aydın'da olmadığım için sadece dinlemekle yetindim.
 
Üç haftadır olanlar ve bundan sonrası ile ilgili merak edilenleri kendisine sordum ve uzun bir konuşmanın ana hatlarını sizlerle başlıklar halinde paylaşmayı arzu ettim.
 
Kendisi için söylenen Aristokrat benzetmesine; özetle, bu sözün kendisini yakından tanımıyanların bir yakıştırması olduğunu, Gençlik Kolları Başkanlığı ve daha sonraki sürede kendisiyle beraber çalışanlar ve diyaloğu olanların bunu söyleyemeyeceğini, o dönemde yapılanlardan örnekler vererek anlattı.
 
Sandıklı bir kongrenin yapılıp yapılmayacağı sorusuna, bu konuda gerçekten şu an için kesin bir cevap veremeyeceğini söyledi.
 
Atama ile Başkan olması konusuna; bu konunun tamamen Ak Parti Genel Merkezi nin tasarrufu olduğunu ancak daha önce Hakkı Aslan karşısında seçimi kaybetmesine rağmen isminin Genel Merkezce tekrar gündeme getirilmesinin kendisi için bir onur olduğunu, bu onurunda kendisine ağır bir sorumluluk getirdiğini belirti.
 
Bu sorumluluğun gereği olarak Süleyman Demirel'in ; Siyasette barışmasını bilmeyenlerin, kavga etmesinler.. sözüne atıfda bulunarak üç haftadır karşımda olanlar hakkında şahsi hiç bir söylem içinde olmadım, ancak yinede benim için konuşanlar dahil başarabildiğim ölçüde her AK PARTİ'Lİ arkadaşla diyaloğa girmeye çalışacağım dedi.
 
2014 vizyonu hakkında; bir önceki yerel seçimlerinin kaybediliş sebeplerini sıralayarak bu hataların yapılmaması ve iyi bir ekip ruhu ile çalışılması halinde başarılı olunacağını anlattı.
 
Listesini görüşmeler ve istişareler neticesinde  makul bir sürede belirleyeceğini söyledi.
 
Biz kendisine yaşananlarla ilgili şahsi sorular sormadık, kendiside şahısları yaralayacak kişisel suçlamalarda bulunmadı. 
 
Sohbetten ayrılırken; konuşulan her şeyi yazabilirsiniz sözü bende; öncelikle rahatlamış ve kendine güvendiği izlenimini verdi.
 
Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi benim ve arkadaşlarımın tek arzusu Aydın'ın hak etmediği durumdan bir an önce çıkması, çağdaş bir şehir hüvviyetine kavuşmak için 2014 ün kaybedilmemesi bunun içinde kırgınlık ve dargınlıklara son verilmesiydi.
 
İnşaalah bizim bu isteklerimizi; İşin ehli ve partime yakışan bir yönetimle çalışmaya başlayacağım diyen Sn. Gökhen Ökten başarır.
 
Kendisine şahsım ve beraber söyleşiye katıldığım arkadaşım adına canı gönülden başarılar diliyorum.
 
SAĞLIK VE MUTLULUKLA KALIN..
 
www.aydinozel.com Köşe Yazarı F. Coşkun IRMAK
Bu yazı toplam 1178 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim