• Aydın30 °C

Hale Erkaçar KAVURUCU / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hale Erkaçar KAVURUCU / Köşe Yazarı

Haklısınız TÜRKAN SELEK Kağıt Üzerinde ve Belgelerimizle Biz Buyuz

28 Aralık 2011 Çarşamba 17:23
Aydın Kent Konseyi'nin 5393 Sayılı Belediyeler Kanunu'nun 76.  Maddesine göre kurulduğunu çok iyi biliyoruz.
Sizler Meydanda daha yokken bu meclisin kurulması için çalışmalarda aktıf görevdeydik.
Sayın Prof. Dr. MUSTAFA BİRİNCİOĞLU Saygı duyduğumuz bir şahsiyettir,
Sayın METİN ALBEYOĞLU Makina Mühendisler Odası Başkanı çok sevdiğimiz ve saygı duydugumuz aynı zamanda ondan çok öğrenmemiz gereken şeyler olan bir abimiz,
Hele ADÜ Fen Ed. Fak. Öğr. Gör. Yard. Doç. Dr. AYTEN CAN TUNALI aynı zamanda yıllardan beri uğraşarak dilekçeler verdiğimiz ADÜ Kadın Sorunları Uy. Merkezi Müdürü Kendileriyle bir ay önce yapılan 14. Sığınaklar Kurultayında birlikte aynı atölye çalışmasında birlikteydik kadın konusunda hocamız donanımlı ve çalışmaları aynı zamanda akedemik hocalığı ile kolaylaştırıcı olarak görevliydi, uç noktadakileri bile uzlaştıra bilen bir şahsiyet.
Asla bu isimleri kullanarak karşımıza gelmeyiniz. Kendilerimize saygımız sonsuzdur. Taraflı davranmayacaklarına hatta sizin bu tavrınızdan bilgileri olduğunu sanmıyoruz.
Kadın Meclisi Başkanı TÜRKAN SELEK bir derneği kağıt üzerinde dernek diye bilmeniz için önce çok iyi araştırmanız gerekiyor.
Ben HALE ERKAÇAR KAVURUCU Aydın doğumlu Dicle Üniversitesi Biyoloji, Anodolu Üniversitesi Dış Ticaret,( Açev, ERG Eğitim Reformu Girişimi, Kader ortak proje ) EĞİTİMDE VE TOPLUMSAL KATILIMDA CİNSİYET EŞİTLİĞİ, STGM de KURUMSAL KAPASİTE GELİŞTİRME , STGM KAMPANYA, İLETİŞİM VE GÖNÜLLÜLER İLE İŞBİRLİĞİ, DEVLET BAKANI BAŞMÜZAKERECİ SAYIN EGEMEN BAĞIŞ KADIN VE AVRUPA BİRLİĞİ SÜRECİ grup çalışması, STGM AYRIMCILIK VE TOPLUMSAL CİNSİYET, UNDEF The Nations Democracy Fund UNDEF KADIN ADAYLARI DESTEKLEME VE EĞİTME DERNEĞİNDE KADIN YURTDAŞLARIN GÜÇLENDİRMESİ EĞİTİCİ EĞİTMENİ, on yıl AYDIN 2. NOTER görev yapan uzun yıllar KADIN HAKLARI KORUMA DERNEĞİNDE Başkan Yardımcılığı yapan ve halen EV KADINLAR DANIŞMA DAYANIŞMA DERNEĞİ BAŞKANI ve halen girişimci bir işkadınıyım.
Haklısınız TÜRKAN SELEK kağıt üzerinde ve belgelerimizle biz buyuz.
Aynı zamanda yazımın ne kadar doğru olduğunu tastiklediğiniz içinde teşekkürler.
Bizim Kent Konseyine birşey söylediğimiz yoktur.
KADIN MECLİSİ'NİN TARAF OLAN DERNEKLERLE  YAPILDIĞINI, KENDİLERİNE DİŞ GEÇİREMEYECEĞİNİZ DERNEKLERE HABER VERMEDİĞİNİZİ SÖYLÜYORUZ.
Panayırı haber vermemek bir kalitesizlik hele birde yazdığı yazılardan dolayı demeniz ayrı bir kalitesizlik.
Kapalı bir sandığın içinde günışığına çıkmayı bekleyen, kıymeti bilinmemiş bir define değilim ben.
Hakkımda soracağın her sorunun cevabı üç aşağı beş yukarı sende saklı zaten.
Beni keşfetmeye çalışmanı da, keşfettiğini sanmanı da istemem tanımak zorunda değiliz birbirimizi, daha bir arpa boyu tanımamışken kendinizi.
Başkaları hakkında edinilen bilgiler, çöpten gelişi güzel çıkarılan yiyeceklere benzer. Tadına varamayacak olduktan sonra kokutmak zorunda değiliz beynimizde.
SONRADAN 'KEŞKE ÖYLE SÖYLEMESEYDİM ' dediğim pek nadir olur. Hiç zannetmiyorum, hak ediyorlar. KİMSE APTAL DEĞİL. HERKES HERKESİ KENDİ KADAR APTAL ZANNETSİN. Belirgin fiille suçu işleyen insanları ezmek lazım, yoksa rahat yaşayamayız. Yani bir toplumun nizamı çok önemli. Sanatta ve bilimde bir dalın nizamı da önemli. Onun için güm diye söylemek lazım kalbi kırılacak var, kırılmayacak var. Çoğu zaman halt kıvıranlar da pek kalbi kırılacak cinsten insanlar değil. ( İLBER ORTAYLI )
Aydın ili için ve kadın meclisi için tam bir fiyasko.
Bakalım daha neler göreceğiz.
Unutmadan TÜRKAN SELEK Sayın AYTEN CAN TUNALI hocamızın avucundan bir su içiniz belki biraz birşeyler bulaşır.
Yineliyorum geçen yıl TÜRKAN SELEK KADIN MECLİSİNDE BAŞKANLIKTA ÇOK İŞLER YAPTI, KESİNLİKLE BU YILDA ÇOK ŞEYLER YAPACAKTIR.
www.aydinozel.com Köşe Yazarı Hale Erkaçar KAVURUCU
Bu yazı toplam 1381 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim