• Aydın41 °C

Gökhan ÖZAKEL / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gökhan ÖZAKEL / Köşe Yazarı

HAYALDİ GERÇEK OLUR MU ?

19 Haziran 2011 Pazar 01:01

Merhabalar değerli okurlarım yeni bir haftaya başlarken sizlere yeniden,merhaba demenin sevinci ve onuru içerisindeyim.

 

Malum ülkemiz ve aydınımız yorucu bir seçim maratonunu daha geride bıraktı,bir çok parti vaatlerde bulundu,umarım herkes verdiği sözün ardın da durur ve ülkemize ve aydınımıza yatırımlar devam eder temennisindeyim.

 

Bu hafta sizlere koca bir köy görünümün de olan aydınımızın sorunların dan bahsedicem,eminim ki benim bu düşüncelerime sizler de katılır ve ortak olursunuz.

 

Aydın denizli,İzmir ve Muğla illeri arasında bir birleşmeyi sağlayan bir köprü vazifesi ver görmekte,özellikle bu şehirlerimiz türkiyemizin gözde turizm mekanlarının bulunduğu yerleşim birimleri,bu nedenden dolayı da türkiyenin değişik noktalarından bu şehirlerimize ulaşmak için aydın dan geçmek zorundalar.

 

Bu özelliğimiz aslında ayın için bulunmaz bir nimet,adete bir fırsatlar zinciri,ancak yıllardır aydını yöneten belediye başkanları bunun bir türlü farkın da değiller diye düşünüyorum.Eğer farkında olsalardı inanın aydın bugünkü görüntüsünden çok daha iyi konumlara gelecekti.

 

Aydına araçları ile seyahat halindeyken giren insanlar özellikle denizli istikametinden ve İzmir yönündeki  istikametten yani incirliova ilçemizin bulunduğu karayolun dan girdiklerin de adete kocaman bir köy görüntüsü ile karşılaşmaktalar.

 

Bu konuda şehir dışından gelip ilimizden gelip geçmiş bir çok dostum ve arkadaşlarım bana bu konuda dert yanmaktalar.Hep söyledikleri şunlar;aydına gelirken gözümüzde banbaşka bir şehir,Antalya gibi markalaşmış bir şehir hayal ettiklerini ancak aydına girdiklerinde,hayal kırıklığı yaşadıklarını söylemekteler.

 

Oysa bu geçiş istikametlerine akşamları ışıklandırma sistemleri döşenmiş olsa,aydınımızın simgeleri heykel halinde yol güzergahlarına yapılmış olsa,yol üzerlerine kalitesini ilk bakışta ispat edebilecek restaurantlar alışveriş merkezleri inşa edilse acaba aydın nasıl bir kent olurdu şöyle bir düşünelim sevgili hemşerilerim.

 

Ben gazetecilik mesleğimin yanında,aynı zamanda ulusal kanallarda televizyon programı yapımcısı olmam hasabiyle ülkemizin bir çok ilini gezip görme şansı elde etmiş bir kardeşiniz,hemşerinizim.

 

Size küçük bir kıyaslamada bulunak istiyorum;Bundan 4 ay önce Adıyaman ilimize program çekimleri için ben ve ekip arkadaşlarımla birlikte yola koyulduk uzun bir yolculuğun ardın dan adıyamana girdiğimizde şehir merkezin de 4 ve 5 yıldızlı oteller var.

 

Aynı zamanda alış veriş mağazaları yol üzerlerine kurulmuş,araçları ile gelip geçenler bu otellerde sevdikleriyle konaklarken aynı zamanda ise alış veriş magazalarına girip hem o kentte ekonomik girdi sağlarken hemde o şehirden ayrıldıkların da iyi bir intiba bırakmış oluyorlar.

 

Bu bizim şehrimiz,egenin göz bebeği,adete cennetten köşe olan aydınımızda ise tam tersi hal almış durum da.sayın belediye başkanımız Özlem Çercioğlu hanım efendi değerli millet vekillerimiz,neden bizim şehrimizde 5 yıldızlı otellerimiz dinlenme tesislerimiz büyük alış veriş mağazalarımız yok hiç düşündünüz mü…

Ben düşündüğünüzü zannetmiyorum.Yıllardır yapılmayı bekleyen yimpaş alış veriş merkezi şu anda şehrimizin girişinde atıl vaziyette,yazık çürümeye terk edilmiş adeta,hele aydın belediye hizmet binasının tam karşındaki,carrefor sa alış veriş merkezinin yüksek kiralar istenilerek boşaltıp gitti yere nedemeli?

 

Akşamları tinercilerin,balicilerin mekanı haline gelmişler.Sayın çercioğlu niçin aydına büyük avm lerin girmesine izin vermiyorsunuz?

 

Sakın bana küçük esnaf öldü bunlar yüzünden demeyin size cevabım hazırdır! Bu kocaman bir yalan kimsenin öldüğü falan yok biz bunları gören irdeleyen insanlarız.

 

Forum avm den başka aydının prestijini kurtaracak başka bir mekanımız yok,yıllardır bulvar zihniyetiyle yönetilmiş bir şehirdir aydın.

 

Umarın bu çağrılarıma kulak verir aydını yöneten siyaset adamlarımız ve değerli başkan sayın Özlem Çercioğlu. Efe kent Pazar yerini otlar bürümüş sayın başkan,Forum avm nin hemen yanındaki müze inşaatının halisi ise vahim durumda.

 

Değerli okurlarım umarım sizler de bir aydınlı olarak benim bü düşüncelerime katılıyorsunuzdur,sürçü lisan ettiysem af ola ancak söz konusu aydın olduğun da napiyim huyum kurusun,tutamıyorum kendimi bir an! Aydınımızı daha iyi yerde olmasını hayal ediyor ve istiyorum.

Sözlerime burada noktalarken sizlerden gelecek her türlü görüş ve önerilerinize de çok önem verdğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum.Yeni haftada her şey gölünüzce olsun kalın sağlıcakla…

www.aydinozel.com   Köşe Yazarı : Gökhan ÖZAKEL

Bu yazı toplam 1448 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim