• Aydın28 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Hayrola Ahmet Celal Kavcar

20 Ağustos 2010 Cuma 23:50

Geçtiğimiz günlerde içerisinde Yönetim Kurulu Üyesi olduğum Aydın Yörük Efe Kültür Derneği Başkanı Muhsin Aydoğdu beni aradı. Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem Referandum ile ilgili bilgilendirme yapacak. Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte davetli dedi.

Toplantının yapılacağı akşam Menderes Park ta Toplantının yapılacağı yerde buluştuk. Dernek Yöneticileriyle bir masada oturduk sohbet ettik. Toplantı zamanının gelmesini bekledik. Bu arada yine Dernek Yöneticimiz ve Aynı zamanda Köşe Yazarımız olan Bekir Aygül biraz gecikti onu bekliyorduk.

EVET Oyu kullanacağına inanılan birçok Dernek Oradaydı. Salon kalabalıktı.

Toplantıya AK Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay, Milletvekilleri Atilla Koç ve Mehmet Erdem, Merkez İlçe Başkanı Hakkı Aslan ( Çok Sevdiğim Bir Abimdir ) da katılmıştı.

Bir de Zannediyorum Ak Parti Aydın İl Sekreteri konumunda olan aynı zamanda bildiğim kadarıyla Denizli li ( Hemşerim Diyoruz Birbirimize ) Ahmet Celal Kavcar vardı.

Toplantı salonunda gelenlere Hoşgeldin dediğini zannediyordum. Bende Toplantı salonuna doğru yöneldim

Hayrola Hemşerim dedi !

Doğal olduğuna inandığım bir şekilde şaşırdım. Çünkü Dernek Yöneticisiydim. Dernek Yöneticilerini Çağırmışlardı. Bizim Dernek te Davetliydi.

Değerli Hemşerim Ahmet Celal Kavcar bizim memlekette davet ettiğin bir misafire Hayrola denmez Hoşgeldin denir. Gerçi uzun Yıllardır Denizli de yaşamıyorsun dur belki desem ama Aydın da da Hoşgeldin denir. Sanırım bir dönem yurt dışında kalmışsın belki de oradan kaptığın bir gelenek olabilir. Ama Türk Adetleri ni bırakmayalım Lütfen. Size Yakışmıyor...

Bu yazı toplam 1397 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim