• Aydın13 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Hüseyin Çelik İzmir e değil Van'a Baksın

23 Aralık 2010 Perşembe 20:34

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ege de bir toplantı da yaptığı konuşmada İzmir hakkında ileri geri konuşmalar yapmış. İzmir in Ağlayan sümüklü bir çocuk gibi bakımsız olduğunu iddia etmiş.

Hatta İzmir de heryerin Gece Kondu olduğunu çok az bir yerinde olması gerektiği gibi olduğunu söylemiş. Birde Konya ve Kayseri Belediyelerinin nasıl büyük başarılara imza attığını söylemiş.

Aslına bakılırsa Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik söyledikleri konularda pekte haksız değil. CHP li İzmir Belediyesi istenildiği yerde değil. Ak Parti li Konya ve Kayseri Belediyeleri de aşmış kendisini.

Ancak Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hüseyin Çelik öncelikle izmir i İstanbul ve Ankara Belediyesi ile karşılaştırmalı idi. Ama kendisi Kayseri ve Konya ile karşılaştırmış bende Van ile karşılaştırmak istiyorum.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik Dönemin Milli Eğitim Bakanıydı. Aynı zamanda Van Belediye Başkanlığı Ak Partili Bir Belediyeydi. Ama Van Gölü gibi bölgenin en önde gelen Simgesinin durumu başta olmak üzere hangi başarılı çalışmalar yapıldı. Demek ki Ak Partili Van Belediyesi halkın üzerinde başarılı bir intiba bırakmamış ki Van Belediyesi 29 Mart 2009 Seçimlerinde O zamanın Demokratik Toplum Partisine ( DTP ) şimdinin ise Barış ve Demokrasi Partisine ( BDP ) geçti. Birde bu konuya açıklık getirirse mutlu olacağım.

Hatta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın Hüseyin Çelik i Milli Eğitim Bakanlığından bu sebepten dolayı aldığı İddia ediliyor. Başbakan Erdoğan Kendi Bölgesinde Başarılı olamayan Bir Çok Bakan gibi Hüseyin Çelik i de Van Belediyesinin malum partinin eline geçmesinden sonra bakanlıktan almıştı.

Konuşmalarımızı yaparken geçmişimizle çelişmemeye dikkat edelim...

Hoşçakalın..

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın

Bu yazı toplam 712 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim