• Aydın24 °C

Mehmet TÜRKİŞ / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet TÜRKİŞ / Köşe Yazarı

İKTİDAR HALKIN SESİNE KULAK VERMELİ…..

26 Ağustos 2011 Cuma 18:44

On iki ay’ın sultanı Ramazan ay’ının son haftasına girdik.Ramazan ay’ı yokluk ve geçim sıkıntısı içinde geçmekte halkım için.İftar çadırlarında sadece oruç tutanlar değil evine sıcak yemek götüremeyenleri de görmek olası.Ama Ramazan bazıları için bolluk içinde geçmekte.Ülkemde ,zenginlik kaynaklarını eşe dosta ve yandaşlara,emperyalistlere peşkeş çekenler zevk-ü sefa içinde.

            Gemiler,havuzlu villalar ve son model arabaları olan % 10 nun dışındaki % 90 köylü,memur,işçi,emekli,dul ve yetimler,küçük esnaf borç batağında,bankaların kıskacına alınmış ve gelecek korkusuyla yaşamaya mahkum edilmiş halk kitlesi çaresiz.

            Bankaların 6 aylık kar oranları açıklanıyor….Tasarruf faiz oranları düşük ama kredi faiz oranları yıllık enflasyon oranın kat kat üzerinde.10.000 Tl. Kredi alan bir kişiden alınan masraf % 10 dan fazla.Tabiki bankalar kar eder.Halkın sömürülmesine göz yuman genel yönetimin tüm uyarlamaları carterler, bankalar ve finans kurumlarından yana.Bankadan 2.nci bir kredi alımında ilk kredi de uygulanan giderler aynen uygulanmaktadır.

            Örneğin; ilk kredide hayat sigortasi adı altındaki kesinti 2.nci kez uygulanmakta. Mevzuat böyle.

            Halkın vergileriyle elemanlarına maaş veren devlet bankalarında da aynı uygulama söz konusu.Diğer bankalar yabancılara peşkeş çekildi istedikleri gibi at oynatmalarına müsaade ediliyor.Devlet bankalarının borç batağında olan halka kolaylık sağlamaları için gerekli düzenlemenin yapılması gerekmektedir.Kredi alımına olanak olmayan kişiler için bankaların seferber olduğu ülkemde HALK içinde kolaylıklar sağlanmalı mevzuat düzenlemeleri yapılmalıdır.

            Ramazan ay’ı hayırlara vesile olan kutsal bir ay.İmkanı olanlar olmayanlara tabiî ki yardım yapmalı.Son SOMALİ yardımındaki gibi SHOW ‘dan kaçınmalı.Bir elin verdiğini diğer el görmemeli.

            Ülkemizin durumu sanırım gayet iyi.Muhtaç olanlara yardım yapılmasına kimse karşı olamaz.Önce kendi halkının durumunu düşünmek her yönetimin görevi. Emeklisine, işçiye, memuruna  % 4 vermek için kırk dereden su getirenler Somaliye 200 milyon dolar, Afganistan’ a 100 milyon dolar yardımı rahatlıkla yapabilmektedirler.Ve Showla Nihat Doğan, Ajda Pekkan ve daha bir çok sanatçı ile.Bu sanatçılar o ülke yararına konser vermeyi  düşünmekteler mi acaba.O İnsanlar aç ve muhtaç sadece Türkiye değil Tüm dünya el uzatmalıdır.

            Açlığın ve yoksulluğun yok olduğu bir dünya dileğiyle.

            Saygılar.

          www.aydinozel.com  Mehmet TÜRKİŞ

Bu yazı toplam 751 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim