• Aydın41 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

İncirliova Belediyesi Ramazan Şenlikleri Fiyaskosu

19 Temmuz 2014 Cumartesi 11:13

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda İncirliova Belediyesi Ramazan Şenliklerinin Fiyasko tarafını yazacağım. 

 
İncirliova Sevdalısı  22 Yaşında Genç Üniversiteli Organizatör Rafet TAŞKIRAN, İncirliova Belediye Başkanı Kürşat KALE ile görüşür. 
 
İncirliova Belediye Başkanı Kürşat KALE, Belediyenin kasasında para olmadığını Nakdi destek olamayacaklarını söyler.. 
 
Organizatör Rafet TAŞKIRAN'da Belediyeden Para İstemiyoruz, bize yer gösterin yeter, biz Sponsorlar ile İncirliova Ramazan Şenliklerini yaparız der.. 
 
İncirliova Belediyesi o zaman tamam der yer iznini verir ve Organizatör sizsiniz biz karışmayız der. 
 
Bu arada Rafet TAŞKIRAN Mendeş Beton Sponsorluk anlaşması yapmıştır. 
 
Organizasyon kapsamında Rafet Taşkıran; İncirliova'ya Lunapark getirir. 
 
İncirliova Belediyesi Lunapark gelirinin Yüzde 40 ı benim der, Rafet Taşkıran kendi getirdiği Lunapark için Masraflar der ve 5 günlük Lunapark gelirini Organizasyona zar zor alır. 
 
Organizasyon 3 gün sürecektir. 
 
1. Gün : Finitolar, Semazen Gösterisi ve Hakan Çelik Fasıl Ekibi.. 
 
2. Gün : Yeşil Kasaba, Şair Murat Selçuk Katıoğlu ve Solist Pınar Taşdöner.. 
 
 3. Gün : Hakan Çelik ve Fasıl Grubu 
 
Ancak Organizatör Rafet Taşkıran'a son dakika gölü atılarak 1. gün etkinliği Belediye tarafından iptal edilir. 
 
İncirliova Belediyesi tarafından Tek Kuruş Para harcanmadan hatta Para kazanılarak yapılan bu organizasyonun sahibi Rafet TAŞKIRAN'a yapılan Emrivaki iptalden sonra Rafet TAŞKIRAN Sahneye çıkmayan Sanatçıların giderlerini cebinden karşılamak zorunda kalmıştır.. 
 
İncirliova Belediyesi zararını karşılayacağız demesine rağmen Organizatör Rafet TAŞKIRAN'IN son dakika iptal edilen Ramazan Şenliği 1. gün etkinliği için tek kuruşluk zarar karşılamamıştır. 
 
Organizasyon Afişinde bulunan Organizatör Rafet TAŞKIRAN isminin üzerine İncirliova Belediyesi Ramazan Etkinlikleri Stiker'i yapıştırılarak ön plana İncirliova Belediyesi çıkmalı baskısıda yapılmıştır. 
 
Ancak İncirliova Belediyesi yetkilisine ( Mustafa Yayla'ya ) gelen Sanatçılara Plaket vermek ister misiniz dendiği zaman Organizatör sensin Plaketi sen yaptır denmiştir. 
 
Kağıt üzerine Teşekkür Belgesi ile çözüm bulunmuştur.. 
 
Ailesine yük olmamak için Organizasyon işleri yapan Üniversite Öğrencisi Rafet TAŞKIRAN mağdur olmuş ve kendi getirdiği Gelirini İncirliova Belediyesinin aldığı Lunapark'ta zararını karşılamak için halen çalışmaktadır.
 
Organizasyon boyunca ne Belediye Başkanı Kürşat KALE, ne Başkan Yardımcıları, ne bir personel ne de güvenlik amaçlı Belediye zabıtası Ramazan Şenliklerine katılmamıştır. 
 
Sadece bir gün yoğun aramalardan sonra İncirliova Belediye Başkan Yardımcısı Baki Arslantaş Teşekkür Belgelerini vermeye gelmiştir. 
 
Belediyeler Sosyal Belediyecilik anlayışı gereği bu tür Organizasyonlar yaparlar ama İncirliova Belediyesinde herkes yetkili bir o kadar da herkes yetkisiz.. 
 
Yetkilerini de düzgün yürüyen işleri ellerine yüzlerine bulaştırmakta kullanıyorlar. 
 
Gelelim diğer Meseleye
 
Organizasyon'da Organizatör Rafet TAŞKIRAN'ın Asistanı olan Volkan AKTEMUR ( Kürşat KALE'nin akrabasıdır ) Organizasyonu üstlenmiş ve Organizatör olarak basına demeç vermiştir. 
 
Organizatör Rafet TAŞKIRAN; Facebook hesabından bu konuya tepkisini şöyle dile getirmiştir
 
VOLKAN AKTEMUR 'U KINIYORUM !!!!!!!! 7/8/9/ Temmuz 2014 tarihlerinde Aydın incirliova Belediyesi adına düzenlediğim İncirliova belediyesi ramazan şenliklerinde Ana sponsorumuz Mendeş Betonun katkılarıyla İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale Beyfendi 'nin destekleriyle yapmış olduğum bu şenliklerde kendi sıfatımı hiç bi zaman ön plana atmadan sadece Mendeş beton ve İncirliova belediyesi ni ön plana çıkardım.bunu fırsat bilerek yanımızda adam diye gezdirdiğimiz ,bir çok emekçinin emeğini tek başına üstlenen belli ücret karşılığında bu işe emek vermiş olan, bizim gecemizi gündüzümze katıp çalıştığımız bu projeyi ve sponsorların emeklerini ve yardımlarını hiçe sayıp sadece kendini ön plana atan isim yapma çabaları için A. ve S. gazetesine bu kadar emeği olan insanları kurumları ezip kendini ön plana atarak yanlış haber yaptıran bu projeyi sahiplenen VOLKAN AKTEMUR adındaki şahsı kınıyorum.bu kişin yapmış olduğu davranışa siz bi isim bulun KALLEŞLİK ? KISKANÇŞIK ? EMEK HIRSIZI? 
 
Organizatör Rafet TAŞKIRAN ayrıca Ramazan Etkinliklerinin 1. gününün iptalinden sonrada Facebook adresinde şu mesaja yer vermiştir
 
Bu günkü organiasyon için tarafıma ait olmayan iptal konusundan dolayı çalışacak olduğum Finitolar Rekreasyon grubundan semazen arkdaşımdan Hakan Çelik hocamdan ve ekibinden Kenan Menekşe kardeşimden ayrı ayrı özür diliyorum.bu gün kü yaşamış olduğumuz zararın sonuna kadar savunucusu olacağıma söz veriyorum.hiç birinizin emeğini kimseye harcatmam harcatmıcam 
 
Sonuç olarak
 
İncirliova Belediyesinin iş bilmezliği bir kez daha kanıtlanmıştır. 
 
İncirliova Belediye Başkanı Kürşat KALE, Belediye olarak bu Organizasyonun neresinde vardınız ? 
 
22 Yaşındaki bir gencin Alın Teri ile oynamak nasıl bir duygu ? 
 
Bu ekiple bu işi götüremeyeceğinizi ne zaman anlayacaksınız ?
 
 
Adnan AYTAŞKIN Genel Yayın Yönetmeni
Bu yazı toplam 1137 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim