• Aydın20 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

İsrail e Gereken Cevabı Kim Verecek

02 Haziran 2010 Çarşamba 23:29

İsrail hükümetinin tam desteği Türk gemisine yapılan saldırı neyi gösteriyor.

Uluslararası Sularda İnsani yardım amacıyla yola çıkmış 6 gemilik filoya yapılan bu vahşice saldırının hesabını kim soracak.

İsrail neye güvenerek bu güç gösterisini yapabliliyor. Güç Gösterisi dediğimiz aslında affedilmesi mümkün olmayan alçakça bir terör olayıdır. İsrail Terör Örgütü Devlet Statüsü taşıyarak nasıl bu hareketleri nasıl yapabiliyor.

Maalesef dünya düzeninde güçlü güçsüz muhabbeti yapılmaya devam ediliyor. Öldürdüğünüz zaman dahi Güçlü iseniz kimsenin ağzı bıçak açmıyor. Uluslararası kanunlar güçsüze geçiyor. Bu yapı olduğu sürece bizim yetkililerimiz hangi yaptırımları uygulayabilecek.

Acizlik daha kaç şehidimiz var dendiği zaman bizim yetkililerimizin israil yetkililerinden aldığı cevaplarla ölçülüyor. Varmı bu kadar acizlik kaç vatandaşımızı öldürdünüz cesetlerimizi derhal istiyoruz. Katilden merhamet beklercesine tavırlarla muhatap kalıyoruz.

Özür Bekliyoruz hatta sadece sözle özür dilemek yetmez gibi cümleler kuruluyor ne istiyorsunuz insani yardım amaçlı seyahat eden sivil vatandaşlarımızın vahşice, kalleşçe öldürülmesinin karşılığında ne istiyoruz. Ne verilirse kabul edeceğiz.

Onlarca sını geçelim 1 Türk vatandaşının ölmesi kıyameti koparmaya yetmelidir diye düşünüyorum. Bunun ne özrü kabul edilmeli ne de karşılığı beklenmeli. Hesabı Sorulmalı diye düşünmekteyim.

Bu yazı toplam 519 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim