• Aydın20 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

İstanbul Seçimlerinin İptali Üzerine Düşünmek

08 Mayıs 2019 Çarşamba 15:52

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda 6 Mayıs 2019 günü İptal edilip yenilenmesi kararı alınan İstanbul seçimlerinden bahsedeceğim.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki Ekrem İMAMOĞLU öyle yada böyle bu seçimin galibi oldu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı haketti ve Mazbatasını alarak kısa bir süre de olsa Başkanlık görevini yerine getirdi.

Şöyle de bir gerçek var ki ister Siyasi baskı densin isterse Teamüllere uymadı densin, isterse İçtihatlara uymadı densin Türkiyedeki seçim'in patronu Yüksek Seçim Kuruludur.

Muhalefet bunu beğenmiyorsa bu işler Siyasi baskı ile oluyorsa ilk Genel Seçimlerde İktidar olsun ve bu durumu düzeltsin.

Matematikte bir teori vardır, Önce Problemi çozersin sonra sağlamasını yaparsın ki hata kaza olmasın. İşte bu yeni seçimlerde İstanbul seçimlerinin Sağlaması olacaktır.

Önemli konulardan biriside bir hata varsa sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde mi var ? İlçe Belediye Başkanları seçiminde yok mu ? Belediye Meclis Üyeleri seçiminde yok mu ? Muhtarlık seçimlerinde yok mu ? 

Aynı Seçim Kurulları, aynı Müşahitler ile girilen seçimde 4 oy'da aynı Zarfın içerisine koyuluyorsa neden Sadece Büyükşehir Belediye Başkanı'nın Mazbatası alınıyor.

Ayrıca seçimi iptal ettirecek kadar vahim bir duruma düşüren, hata yapan, hile yapan, göz yuman insanlar var ise neden yargılanmıyor ve Adalet önüne çıkarılmıyor.

CHP kanadı bu işten korkmamalı ve çekinmemelidir. Eğer burada bir hile, hurda yoksa Türk Halkı Mağduru sever ve Ekrem İMAMOĞLU'nu tekrar ve daha güçlü bir şekilde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapar.

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri Ülkemize, Milletimize ve İstanbulumuza Hayırlı olsun.

Adnan AYTAŞKIN - AydınÖzel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

adnan-aytaskin-yazdi-046-001.jpg

Bu yazı toplam 384 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim