• Aydın41 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

İyi Parti'nin Önceliği Aydın Çıldır Havalimanı

05 Nisan 2018 Perşembe 13:20

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda İyi Parti Aydın İl Başkanlığı tarafından Aydın Çıldır Havalimanı gündemli basın toplantısına değineceğim.

İyi Parti Aydın İl Başkanı Recep TANER Başkanlığında yapılan Kahvaltılı Basın toplantısında Çıldır Havalimanı'nın neden hala Yolcu ve Kargo Uçuşlarına açılamadığı konuşuldu.

İyi Parti Aydın İl Başkanı Recep TANER, İktidar Partisi Milletvekilleri ve Genel Merkezinin daha önce verdikleri sözleri Gazete Küpürleri ile göstererek hatırlattı.

İyi Parti Aydın İl Başkanı Recep TANER, Aydın Lobisinin Havaalanı konusunda yeteri kadar güçlü olmadığını belirterek İzmir ve Denizli Lobisinin bu konuda çok güçlü olduğunu hatırlattı. Aydınlılar olarak bu konuda birlikte hareket etmeliyiz, güçlü bir Lobi oluşturmalıyız dedi.

Toplantıya zamanında 500 dönüm Çıldır Havalanı arazisini bağışlayan Mustafa ÇILDIR'ın Torunu Mustafa ÇILDIR ile Torununun oğlu İyi Parti İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Şevki ÇILDIR'da katıldı.

Aile adına konuşan Şevki ÇILDIR, bu arazinin Havaalanı olması ve Uçuşlara açık olması koşuluyla verildiğini belirtirken eğer sözleşmeye uygun kullanılmazsa aileye geri verilmesi gerektiğini belirtti. Bizler Çıldır Havalimanının Sivil ve Kargo Uçuşlarına açılmasını istiyoruz dedi.

Değerli okurlarımız ben İyi Parti Aydın İl Başkanlığı ve Çıldır Ailesini bu önemli  konuyu gündeme getirdikleri için kutluyorum.

Aydın Çıldır Havalimanının açılması olmazsa olmazımızdır. 

Türkiye'de 60 tane Havaalanı var ama Aydında çok.

Büyükşehirlerin hepsinde Havaalanı var ama Aydında çok.

Hakkari'de Havaalanı var ama Aydında yok.

Ordu Giresun'da ORGİ Havaalanı Deniz doldurularak yapıldı..

Ancak 60 sene önce arazisi hazır olan Çıldır Havalanı hala Uçuşlara açık değil..

İzmir'de Havaalalanı var diye Aydında Çıldır Havaalanını açmayanlar İzmir'in Çeşme İlçesine Havaalanı yapılması kararı aldılar..

Aydın İyi Parti İl Başkanı Recep TANER ve yönetimini kutluyorum. Çözüm odaklı Siyaset yaptığımız sürece Aydın kentine fayda sağlamamız daha kolay olacaktır.

Adnan AYTAŞKIN - AydınÖzel Gazetesi Genl Yayın Yönetmeni

recepiyimanset.jpg

Denge Gazetesindeki Haberin Videosu..

Bu yazı toplam 812 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim