• Aydın28 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

İyi Siyasetçilere

08 Ağustos 2010 Pazar 23:40

Bugün ülkemizin geleceğinde büyük pay sahibi olan İYİ SİYASETÇİ lerimize sesleneceğim. İyi siyasetçi deyince aklımıza ne geliyor acaba ? Çok konuşan Konuştukça da daha fazla konuşmak isteyen ne kadar bağırırsa o kadar etkili olabileceğini zanneden Siyasiler mi acaba ? Yoksa işine gücüne bakan az konuşan doğru konuşan hatta Yiğidi Öldürüp Hakkını Veren siyasetçiler midir ?

Bence bir siyasetçi istikrarı oranda İyidir. Mukalemun gibi bir dediği öbür dediğine uymayan veya söylediklerine kendi de inanmayan bulunduğu siyasi partiyi koruyup kollamak adına bol bol dil dökenler değil. Her şeye bir cevabı olanlar değil bildiği konuya cevabı olanlar iyi siyasetçilerdir.

Yaşadığımız toplum da ülke de bu konuyla alakalı çok malzeme var elimizde. Konuyu örneklerle taçlandırmak ta pek istemiyorum aslında. Örneğe de gerek olduğunu sanmıyorum bütün vatandaşlarımız bu siyasi kirliliğin farkında.

Öncelikle ben buradan bütün vatandaşlarımıza bir çağrı yapıyorum. Siyasete girin. Parti farketmez, hangi parti sizin görüş ve düşüncelerinize uyuyorsa gidin siyaset yapın. Halkımızın siyaset yapmak adına geri duruşu aslında ülkemizdeki bu siyasi kirliliğin en önemli sebeplerinden birisidir. Demokratik halka açık Şeffaf yapılı bir siyaset modeli bizim ülkemizde uygulanmadıkça kişisel çıkarlar hep ülke Menfaatlerinin önüne geçecektir.

Siyaset ülkeyi ileriye götürme sanatırıdr aynı zamanda. Bu Sanatın uygulandığı bir platform da lütfen ülke meselelerine odaklanalım. Evet diğer parti temelini atmıştı ama biz tamamladık açıyoruz diyebilmeliyiz. Bir siyasi partiye bomba atıldığı zaman diğer siyasi parti temsilcilerinin iyi olmuş gebersinler deme lüksü olduğunu zannetmiyorum. Bir Televizyon Programı yapımcısının rakip partilileri Hamam böceğine benzetip üzerlerine basıp ezmeyi hayal etmesine anlam veremiyorum.

Bir de meclise dahi giremeyeceğine kesin gözüyle bakılan partiler var. Bu Parti liderlerinin veya mensuplarının çıkıp ilk seçimde iktidar olucaz demesine ayıp olmasın diye karşısında olmasada içinizden gülenler çok olmuştur. Siyasete girin dedim ama gerçekten iktidar umudu olan partilerde siyaset yapın. Meclise dahi giremeyeceğine kesin gözüyle bakılan partilerin kendilerine bile faydaları yoktur ki ülkeye faydası olsun.

Bu yazı toplam 682 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim