• Aydın27 °C

Mehmet PALA / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet PALA / Köşe Yazarı

Kaldırımda Üye Kaydeden Parti

22 Ekim 2011 Cumartesi 17:52

Bu parti hangi partidir? sorusunu sorarken aşağıda cevabını vereceğim.

Ancak Şehitlerimize rahmet, Milletimize, Anne - Baba ve yakınlarına sabırlar dileyerek katillere, canilere, Millet düşmanlarına, kin ve nefretimizi haykırarak onları döktükleri masum Askerlerimizin kanında boğması için Canab'ı Hak'ka dua ve niyaz ediyoruz. Devletimizin Kahhar edici gücünde yok edilmelerinin çok yakın olduğuna inancımız tamdır.

Bu insani ve Milli görevimizi yaptıktan sonra yazımızın başındaki hangi partidir ? sorumuza cevap arayalım - cevap verelim :

Bey Camiinin karşısındaki geniş kaldırımda bir hafta on gündür Gençlik Kolları Üye Kayıt Arabası CHP'ye aittir. Oradan geçenler mutlaka görmüş, farketmişlerdir.

Bu CHP üye kayıt arabasının bir tarafında " Gençler CHP'ye CHP İktidara " bir diğer tarafında da " Yerelde İktidarı Gençler Kuracak " yazıları vardır. Yani sloganlar üye kayıt arabasında yer bulmuş ayrıca gün içerisinde şehrin göbeğinde CHP seçim Şarkı ve Marşları da günlerce yüksek sesle seslendirilmiştir. Ne derece doğrudur tartışılabilir !

Bu arabada Gençlik Kolları yazılıdır. Bir ara yanından geçerken CHP İl Başkanını bikaç kişi ile araba yanında otururlarken gördüm. Yanından çok defa geçtiğim bu arabanın yanında kayıt olan kimseye rastlamadım.

Üye kaydı gönül işidir, öyle üye kayıt arabası gibi fantezilerle gönüller ateşlenmez.

Kaldırımlarda bir imza kampanyası yapılabilir, yapılıyor da. Tabii ki partiye üye kayıt kampanyasını kaldırımda bir araba vasıtasıyla yapmaya yasal bir engel yok. Kaç kişi kayıt yaptılar hiç duymadım.

Biz ANAP İl Başkanı olduğumuz ilk dönemde 1986 - 1987 yıllarında partiye 11.000 kişiyi kayıt ederken kayıt arabası kullanmadık. Kaldırımda tezgah kurmadık. Sadece gönülleri tutuşturarak üyelik kampanyamızı yürüttük. Oluşturulan sevgi selinde binlerce kişi severek kayıt oldu. Ayaklarına giderek, işyerlerine, evlerine giderek kayıt ettik.

Biz kaldırım deyince Necip Fazıl Kısakürek'in KALDIRIMLAR Şiirini hatırlıyorduk. Buna birde CHP üye kayıt arabası ile Partiye üye kayıt etmek isteyen CHP Aydın yöneticilerini ve CHP Gençlik Kollarını hatırlayacağız. Aydında siyasi bir çalışmaya bakışımız ve yorumumuzdur. CHP'li hiçbir dostumuz alınmasın. 22.10.2011

www.aydinozel.com Mehmet PALA Köşe Yazarı

Bu yazı toplam 1419 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim