• Aydın39 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KALE : BÜYÜKŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALAMADI
14 Temmuz 2016 Perşembe 22:57

KALE : BÜYÜKŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALAMADI

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale; “Onlar hizmet edemiyorsa biz üstleniriz”

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale; “Onlar hizmet edemiyorsa biz üstleniriz”

Aydın İzmir Karayolu İkizdere Köprüsü ile Yalkıdere Köprüsü arasındaki güzergahın çevre temizliği, orta refüj ile kenarlıklarda bulunan taşların tamiratı, ağaç budanması, yabani otların temizliği ile orta refüj boyama işlerini İncirliova Belediyesi üstlendi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Karayolları Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği söz konusu yolun sorumluluğunun Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu dile getiren İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale; Büyükşehir Belediyesi’nin iki yıldır söz konusu karayolu ve çevresiyle ilgilenmediğini ve 2016 yılında ise Karayolları Bölge Müdürlüğüyle yapılan protokolü yenilemediğini hatırlatarak “Onlar sorumluluk almayıp hizmet üretmiyorlarsa İncirliova Belediyesi olarak yetki alanımızda olmamasına karşın buranın da sorumluluğunu üstlendik” dedi.

BÜYÜKŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALAMADI

Aydın – Denizli, Aydın –Muğla ve Aydın – İzmir Karayolu güzergahında yer alan tüm ilçelerde benzer sorunların bulunduğunu Karayolları Bölge Müdürlüğü ile Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin konuya gereken hassasiyeti göstermediğini ifade eden İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale; “Aydın Büyükşehir Belediyesi yasa gereği buraların sorumluluğu alması gerekmektedir. İki yıla yakındır söz konusu karayolları büyükşehir belediyesi sorumluluğunda bulunmaktaydı. Ancak, yol kenarlarının bakım onarım ve çevre temizliği hizmetleri bir türlü gerçekleştirilmemekteydi. Büyükşehir üzerine düşen sorumluluğu yerine getirememekten dolayı bu yıl Karayolları Bölge Müdürlüğü ile protokol imzalamayarak Aydın – Denizli, Aydın –Muğla ve Aydın – İzmir Karayollarını bakımsız bir halde kaderine terk ettirdi. İncirliova Belediyesi olarak ilçemiz sınırları içerisinde kalan karayolu güzergahaı boyunca, ağaçların budanması, yol kenarlarında insan boyunu geçen yabani otların temizlenmesi ile orta refüjlerin tamirat ve boyama işlerinin yapılması için birimlerimize talimat vererek gerekli çalışmaları başlattık. Aydın Büyükşehir Belediyesi söz konusu karayolları güzergahlarının bakım ve çevre temizliği hizmetlerine yetersiz kalıyorsa ilçe belediyelere gerekli kaynakları aktararak buraların sorumluluğunu da yine ilçe belediyelere bırakabilir. Böylece, ilimizin giriş ve çıkışları başta olmak üzere söz konusu karayolları çevresi Aydın’a daha yakışır bir görünüme kavuşturulur” şeklinde konuştu.

dsc_0191-(2).jpgdsc_0383.jpgdsc_0453-(2).jpgdsc_3678.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1434 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim