• Aydın24 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Kaybedilen Muhtarlık Seçimleri

06 Nisan 2014 Pazar 10:52

Değerli Okurlarımız bugünkü yazımda yaklaşık 4 aydır emek verdiğim ve Yedieylül Mahallesi Muhtar Adayı olduğum Muhtarlık Seçimlerine yer vereceğim.

1 Aralık itibariyle başlayan serüven 30 Mart Seçimlerinde eski Muhtarın seçimi almasıyla sona erdi. 

Öncelikle şunu söylemem gerekiyor, bu süreçte ben ve ekibimin eksik yaptığı yada yanlış yaptığı bir şey olmadı yani keşkelerimiz yok, gönlümüz rahat, vicdanımız rahat..

Şuan itibariyle Muhtarlık seçimleri üzerine 10 tane yazı yazacak bilgi, birikim ve donanıma sahip olduğumu söylemek istiyorum, seçimlere gidip oy kullanmak ile Oy'a talip olmak arasındaki farkın tecellisi böyle.. 

Seçim bitti biz kaybettik ve bir çok kişi beni; bu millete güvenirsen işte böyle yarı yolda kalırsın, halka yaranamazsın, bu millet ikiyüzlü gibi sözlerle teselli etmeye çalıştı. Ama ben aynı düşünce de değilim. 

Çok Sayıda bize inanan ve destek olan seçmenlerime Teşekkür ediyorum. Benim hayat felsefem şunu savunur, ne kadar çok dostun varsa o kadar çok güçlüsün, başarılısın demektir, edindiğimiz bu yeni dostluklar gelecek hayatımız açısından bize karşılıklı olarak güç katacaktır..

Seçim önü dua ederken Allah'ım Eğer Muhtarlık Hayırlısı ise Nasip Et, değilse Nasip etme dedim. Muhtarlık seçimini kaybetmekle bir şey de kaybetmedim. Muhtar ben değildim, Gazeteciydim, aynen Mesleğime devam ediyorum.

Üzüldüğüm tek bir şey oldu, bana inanmış başta azalarım olmak üzere dostlarımızı mahçup ettiğim ve inançlarını yerine getiremediğim içindi. 

Sevindiğim şey ise seçim sürecinde aza ve dostlarımızla birlikte tek vucut olup, sonuna kadar alın terimizle eğilmeden, bükülmeden, dik duruşumuzla seçim sürecini bitirip, güzel yeni dostluklar edindiğimiz için..

Buradan şu anlaşılmasın, Muhtarlık seçimlerini kaybetmemiz çok normal bir süreç değildir, sandıklar açılana kadar seçimi farkla alacağımıza inancımız tamdı.

Sandıklar açıldı, Seçim sonuçlandı, sonuçların nedeni üzerinde çok kafa yordum ve hesaplayamadığımız bir şey oldu, Muhtarlık seçimlerinde Mevcut Muhtar sevilsin yada sevilmesin her zaman 1 değil 2 adım önde başlıyormuş.. Bu da Muhtarlık seçimlerinde ki Seçim Sisteminden Kaynaklı.. Bu konuyla ilgili ileride gerekçelerimiz de sunarım ama şuan için bu kadar yeterli..

Adnan AYTAŞKIN

Aydın Özel Haber Genel Yayın Yönetmeni

 
Bu yazı toplam 706 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim