• Aydın27 °C

Bilgin KUŞAKSIZ / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilgin KUŞAKSIZ / Köşe Yazarı

KAYBOLDUK

21 Kasım 2010 Pazar 22:28

Aydın ne güzel bir yer.

 

Herkes böyle düşünüyordur sanırım.Malum kurban bayramında herkes bir yerlere gitti.Kimileri evden dışarı çıkmamış da olabilir.

       Bayram tatili ile birlikte benim de iş tempom artınca malum Aydın’dan uzak kaldım.

Yola çıktığım arefe gününden bu yana tam tamına 2 il 7 ilçe 11 kasaba ve 108 köyden geçmişim.

Gezmek görmek ne güzel.

Efendim Cuma gecesi Bozdoğan’a bağlı Güney köyündeydik.Madran dağının hemen zirvesine yakın yerde bulunan bu köyde  benim de unutamayacağım bir anı yaşadım ki anlatsan heralde gülersiniz.

Sabah 06.30 sıralarında uyanıp şoförüm Özer ile birlikte mardan dağı eteklerinde Çıntar toplamaya gidiyoruz.O ağaç yanı bu yamaç yanı derken biz köy sınırlarını aşmışız.Bir ara(Özer kaybolanlar nasıl kaybolur )diye sordum,özer de(Ne olacak salaklarda ondan )deyiverdi de biz bu arada çoktan kaybolmuşuz.

     Saatler geçiyor ve biz geldiğimiz yolu bulamıyoruz.Köyde düğün var ve herkes meraklı bizi bekliyor.Telefon yok ki yanımızda.

Siz siz olun kaybolmayın.İşte kendi kendimize güldüğümüz anlar.Saatlerce köy arayan iki insan.

      Daha önce de kaybolmuştum hemde kendi kendime.

Paşa yaylası’na kar yağınca mangal sefası için yola koyulmuştuk.Eğlenip,yedik içtik.Ben son kez kardan adam yapayım derken arkadaş eşyaları topluyor bir yandan.Bir ara arkadaş (Mangal’ın ızgarası aşağı gidiyor)dediğini duydum.Koptum her şeyden.Malum malzemelerim çok kıymetlidir,hemde değeri ne olursa olsun kıymetlidir.

     Arkadaşlara dedim (Siz son eşyaları arabaya koyun ben ızgarayı alıp geleyim)dedim.Kar örtmüş her yeri,in in iniyom ama ızgara yok.Neyse uzatmayalım ben ızgarayı bulmadan gitmem ya neticede zaman geçmiş benden haber yok.Jandarma geliyor,arama ekipleri geliyor başlıyorlar beni aramaya.Bu arada ben çok uzakta yuvarlanan ızgarayı buldum,ıslık çala çala yukarı çıkıyom.Bir baktım Askerler ve vatandaş.(hayrola ne arıyonuz )dedim,onlar da( kırmızı kazaklı birini arıyoz kaybolmuş)dediler.EE insanlık öldü mü ben de onlarla kırmızı kazaklı birini aramaya başladım.Unutmadan aşağıya inerken kırmızı kazağımı çıkarıp siyah montumu giymiştim.

     Askerler,vatandaş ve ben kaybolan insanı arıyoz.Bir ara sinirlendim kaybolan adama bir küfür savurdum.(Üle ne işi varmış bu ……burada diye)Neticede karanlık çökünce hepberaber yukarı çıktık,da yukardaki arkadaşlar alkışlarla(Yaşa yaşa Jandarma çok yaşa)diye bağırıyorlar.Anladım ki bizim iki saattir kayıp diye aradığımız benmişim.Siz kendini kendisi arayıp da bulamayan birini gördünüz mü?

    Neyse biz böyle bir 9 gün geçirdik.Geldim açtım bilgisayarımı oda ne İbo küçük bir kıza sahnede    o…… demiş.Gel de sinirlenme.İyide ne diye sinir olucaz ki.?

Biz istemedik mi

Biz kaşınmadık mı

Biz göklere çıkarmadık mı

Bu yazı toplam 1425 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim