• Aydın24 °C

Coşkun IRMAK / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Coşkun IRMAK / Köşe Yazarı

KISIR SİYASETE KURBAN EDİLEN SU ZAMMI

29 Ocak 2012 Pazar 23:21

Türkiye genelinde ; bir tarafdan hızla değişen bir dünya gündemi, diger tarafdan itidalli bir şekilde ortadan kaldırılmaya çalışılan ve sayet rejiminin çarpık uygulamaları ile gündem dolu iken malesef ilimizde bu ay faturalara yansıtılan fahiş su atık parası ile gündemi kısır siyasete kurban ettik.

 
Herkezin bildiği gibi; İktidar partisi Ankara'da çok rahat çünkü proje üretmeyen, herşeye sadece karşı olmak için karşı olan, siyaseti hala çagın değilde soguk savaş yıllarının yöntemleri ile yapmaya çalışan muhalefet partileri var, bu yüzden iktidarın yaptığı eksik ve yanlışlıklarına karşı çözüm söyleyemedikleri için halkda inandırma karşılıkları yok.
 
Muhalefet en az iktidar kadar önemli ve demokrasinin vazgeçilmezidir çünkü her ülkede iktidar vardır ancak MUHALEFET SADECE demokrailerde vardır.
 
Türkiyede'ki muhalefet eksikliği demokrasimizin son yıllarda her kesim tarafından üzerinde önemle durduğu bir konu ve başlı başına bir kitap yazılacak kadar detaylı bir konusu.
 
Aydın'da da roller değişsede durum aynı.
 
Yerel yönetimin tüm eksik ve yanlışlıklarına karşı yapıcı muhalefeti bırakın hiç muhalefet yok.
 
CHP ve MHP yerel ve il genel meclisinde tek parti gibi.
 
Muhalefet yapması gereken AK PARTİ'ninde ne hikmetse muhalef yaptığını şimdiye kadar ne gören var nede duyan.
 
İlk defa; halkın tamamını ilgilendiren ve çok haklı bir konuda AK PARTİ yetkilileri basın toplantısı yaparak fahiş su atık parası konusunda açıklamalar yaptılar, ilk bakışta AK PARTİ belediye meclis üyelerinden 6 kişinin bu konudaki toplantıda olumlu oy kullanması belediye başkanının ayagına top verildi gibi değerlendirilse de; Aydın halkına yapılan büyük haksızlığı örtmeye yetmeyecektir.
 
Ben Sayın Özlem Çerçioğlu'nu bu olaya  gelene kadar tanıdığım kadarıyla klasik CHP anlayışından ayrı tutmaya çalışıyordum yanılmışım.
 
Partisinin milletvekilinin yaptığı basın toplantısı tam bir şark kurnazlığı ve Ankara'da yapılan klasik bir muhalefet anlayışının Aydın Versiyonu.
 
Şimdi bu faturanın ceremesini çeken biri olarak Aydın halkının sorduğu soruları soruyorum.
 
Katı atık ve atık su parası ile ilgili uygulama 2010 yılında hükümet tarafından çıkarılan bir yönetmeliğe göre alınıyor, dogrudur.
 
Ancak bu yönetmelikde ; Denizli belediyesinin 4 lira olarak aldığı bu parayı , sizin 10 lira gibi yüksek tutmanızı ve Aydın halkına büyük haksızlık yapmanızı hükümet mi istiyor?
 
AK PARTİLİ 6 belediye meclisi üyesinin her ne sebepten olursa olsun muhalefet görevlerini yapamayıp sizinle oy kullanması sizi haklı çıkarır mı ?
 
Aydın suyunun evlerde içme suyu olarak kullanılamadığını ve halkın mecburen menba suyu almakda olduğunu bilerek , böyle bir suyun atık parasının bu kadar yüksek tutulmasının halkda ne gibi travma yaptığını ölçmeye başladınızmı ?
 
Lütfen su gibi olmazsa olmaz ve herkezi direk ilgilendiren bir ihtiyaç üzerinden kısır siyaset yapmayın.
 
SAGLIK VE MUTLULUKLA
 
www.aydinozel.com Köşe Yazarı F. Coşkun IRMAK
Bu yazı toplam 1425 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim