• Aydın24 °C

Ali NARİN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali NARİN / Köşe Yazarı

Koçarlı CHP li Belediye Başkanı Cengiz Şen , Siz Ektiğinizi Biçiyorsunuz

02 Nisan 2012 Pazartesi 19:27

Koçarlı nın CHP li Belediye Başkanı Cengiz Şen Siz siyaseten ektiğinizi biçiyorsunuz.

Geçen gün Esnaf Kefalet Kooperatifinin Genel Kurulu vardı. Genel Kurulun yapıldığı salonda her şey normal seyrinde devam ederken Protokol konuşmaları yapıldı. Bu esnada Koçarlı Belediye Başkanı Sayın Cengiz Şen ayağa kalkarak kendisine davetiye gönderilmediğini belirterek buna rağmen divandan söz istedi.

Divan kendisine söz verdi. Şen de ben burada konuşmama başlarken Cengiz Şen olarak değil Koçarlı Belediye Başkanı olarak konuşuyorum dedi.

Ben davetiyenin gönderilip gönderilmediği pek önemsemiyorum Sayın Cengiz Şen in itiraf gibi konuşması önemlidir.

Evet, Sayın Cengiz Bey siz Koçarlı da sadece Başkan olduğunuz için ilgi görüyorsunuz, Cengiz Şen olarak hiç kimse size sevgi göstermiyor.

Yukarıda belirdiğiniz sözler yüzde yüz doğru bu itirafınız için ve gerçekleri gördüğünüz için gelişme kaydettiniz.

Asıl fark etmeniz gereken konu ise;

İlmi siyaset bilmediğiniz için insanlara olaylara düz mantıkla yaklaşıyorsunuz, sizin bu tavırlarınız Koçarlı ya tam 7 yıl kayıp ettirdi bunuda fark edin artık.

Uygulamalarınızda adil değilsiiniz bu fark edin ..

Sizden olmayanlar, bizden olanlar anlayışını terk edin.

Bu gün Koçarlı Belediye Zabıtası kahvehanelerin önünden kaldırımlardan masa sandalye topladılar götürdüler. Yanlış anlamayın bu durumu desteklemiyorum aksine kaldırımların boşaltılmasından yanayım ama CHP Belediye Meclis Üyesinin akrabasının sandalyelerini nedense almadılar, o iş yerine giderek kaldırmasını söylediler.

Bu uygulamalar diğer esnafa da uygulansaydı belki bu yazıyı kaleme almayacaktım.

Hatta CHP lı Belediye Meclis Üyesinin Durmuş Terzioğlu caddesinde bulunan kahvehanesine tente yapmasına göz yumdunuz.

7 yıllık uygulamalarınızda Koçarlı Belediyesini tazminat ödemeye mahkûm ettirdiniz sadece üç vatandaşa normal şartlarda ödenmesi gereken tahminen 90 milyonu, 200 milyonun üzerinde ödemek zorunda kaldınız.

Koçarlıya yazık ediyorsunuz.

Sayın Cengiz Şen Bey bu makamlar öfke besleme makamları değildir. Bu makamlar hizmet makamıdır. Koçarlıda yaşayan her vatandaşımızın alın teri var, tüyü bitmedik yetimin hakkı var.

Bu makamlara seçilenler her hizmeti halk ve hak için yapmalıdır. 

Kendi şahsı düşüncesinin kemale ermesi için yapmamalıdır.

Sayın Cengiz Bey size Koçarlı sevdalısı bir vatandaş olarak nasihatim var herkes benim aynamdır ve o aynaya bakarak kendimi sekilendiririm, sizde karsınızdakileri aynanız olarak görün ve kendinizi ona göre değerlendirin ki size karsı sevgi tomurcukları yeşersin. Koçarlı da hoş bir seda bırakmak istiyorsanız öfkeyi terk ediniz.

Size davetiye gönderilip gönderilmediğini bilmiyorum ama neden gönderilmedi diye göndermeyenleri sorgulamayın kendinizi sorgulayın. Ben ne yapıtımda bu durumla muhatap oluyorum diye İğneyi bırakın, Çuvaldızı alın önce kendinize batırın belki uykudan uyanıp hizmet mekânında olduğunuzu görürsünüz.

İnsan ne ekerse onu biçer. Sizde siyaseten ektiğinizi biçiyorsunuz.

Zorla güzellik olmaz. Güzellikler yaratabilirsin, güzel düşünebilirsin bu o kadar zor değil.

 

NOT: Sevgili okuyucularım yazdığım yazılarda bazen kelime düşüklüğü ve harf hataları olduğu yönünde Sorumlu Müdürümüz Adnan Bey'e haklı olarak şikâyetler gitmiş.

Ben öncelikle benim yazılarımı okuyup hatalarımı bildiren tüm okuyucularıma ve onların sahsında tüm okuyucularıma teşekkür ederim.

Haklı şikâyetlerinize kılıf uydurmak istemiyorum ama Özür dilerim ben bir kaza sonucu kısmen İşitme ve Görme özürlüyüm. Bazen yazılarımı acele ile yazdığım için hata yapıyorum, bu hatalarım için affinıza sığınıyorum Sevgili Okuyucularım sevgi ile kalın hoşçakalın…

 

www.aydinozel.com Ali Narin Yazdı

Bu yazı toplam 1762 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim