• Aydın20 °C

Ali NARİN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali NARİN / Köşe Yazarı

KRALLARA DEGİL KURALLARA KULAK VERİN

16 Mart 2012 Cuma 19:25

Bürokratlarımız Derneklerle, Derneklerde birbirileri ile didişirse koruma ve denetim eksik olursa olacağı budur.

Bir ilimizde özel rehabilitasyon merkezi özürlüler üzerinden 10 Milyonluk Vurgun yaptı haberleri doğal hale gelir herkesin yaptığı yanına kar kalır.

 

Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Doktorlarımız ve Özürlülerle doğrudan ilişkisi olan diğer devlet kurumlarının başındaki yetkililer yasalar çerçevesinde kurulmuş ve denetimi kolay olan dernekleri dikkate almazlarsa yukarıdaki habere benzer çok haber görürüz.

Engelli insanları devlet ailelerini muhtaç ediyorsa ailelerde Devletten maaş alıyorlar her türlü yardım yapılıyor diye ailelerde eğitim ve sağlık harcayacaklarına geçim için harcıyorlarsa olacakların içinden çıkılmaz bir hal alır.

Eğitim sağlık sorunları ve her türlü işlerini ailelere yüklenirse devlet olarak ne kadarına yetişebilir.

Engelli dostlarımdan çok rica ediyoruz, lütfen bu yapılanlar yani verilen evde bakım parası özürlü maaşı sadece hiç bir sorumluluk almamak için sizlere bilinçsizce verilen paralardır.

Fiziksel engeller olduğu gibi ortada dağ gibi duruyor.

Sağılık kurulları iki yıldır süreğen olsun veya olmasın özürlü vatandaşlarımızın raporlarını aynı türkünün nakaratı gibi tüm raporları bir veya iki yıl süreli veriyor.(sürekli ve kalıcı bir rahatsızlığa bir yıllık rapor veriliyor)

Bu güne kadar verilen haklar sanki verildiğine pişmanmış gibi hukuka aykırı davranışlarla karşı karşıya kalıyorlar.

Engelli dostlarımdan çok rica ediyoruz lütfen haklarınızı okuyun, bilin sizi istismar edenlerden ancak bilginizle karşı koyabilirsiniz.

Anayasa ve yönetmelikler çerçevesinde size verilmiş hakların ne olduğunu öğrenin.

Sizi kandırmalarına izin vermeyin. Hayal mahsulü ayakları yere değmemiş projelere kanmayın. Onların sizi aptal yerine koymasına izin vermeyin…

Başta eğitim olmak üzere, her vatandaşın sahip olduğu haklara sizde sahipsiniz..

Bize haraç değil adam gibi maaş versinler 18 yaşını bitirmiş özürlüye annesinin babasını yanında yaşıyor diye özürlü maaşı vermiyor, alanlarınkini de kesiyorlar..

Sosyal Hukuk Devleti, vicdanı sorumluluğun arkasına sığınamaz bırakın Anne, Baba, Ağabey, Kardeş, Amca, Dayı, Teyze ve Hala; akraba sorumluluğunu  bizim halkımız komsusuna karşı her zaman vicdani sorumluluğu taşır, her zaman yardımcı olur.

Vicdanı sorumluluk araştırması yaparak verilen hakların kullanmaya engel olacağı yerde  bu hakları sosyal ve hukuk devleti size vermek zorundadır.

Yoksa Özürlü ve Özürlü Aileleri bu eksik uygulamalarla siyasilerin Bürokratların onların arka bahçesi olmak ve sözde dernekler ve dernek yöneticilerinin oyuncağı olursunuz..

Lütfen kazanılmış haklarınızı koruyun size verilmiş olan yasal hakları korumanın tek yolu yasaları bilmektir..

Yoksa sizinle pinpon topu gibi oynarlar ve siyasilerin argümanı olmaktan kurtulamazsınız.

Haklarınızın nerede başlayıp nerede bittiğini anlamazsanız sizi daha çok istismar ederek sizin sırtınızda daha çok 10 milyonluk vurgunlar yapılır.


 ' DOLANDIRICILARA KANMAYIN '

"Özürlü çocuklarımızın bir kısmı tamamen eğitilebilecek çocuklardır.

Bir kısmı da belli bir seviyede eğitilebilecek çocuklar.

Sevgili anne, babalar yarın bu çocuklar ile birlikte olmayabilirsiniz.

Dolayısıyla bu çocuklar belirli bir seviyeye kadar eğitim alırlarsa belki sonrasında ayaklarının üzerinde durabilirler, hayatını idame ettirebilirler.

Çocuklarımıza üç beş kuruşluk para uğruna, eğitimlerinden mahrum bırakıp da ömür boyu mağduriyetler yaşatmayalım diyorum.

 Orta yerde dolaşan sözde özürlülerin haklarını koruyoruz size yârdim ediyoruz diyen dolandırıcıların tekliflerine kanmayalım, çoluk çocuğumuzu heder etmeyelim."

www.aydinozel.com Köşe Yazarı   Ali NARİN

Bu yazı toplam 1345 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim