• Aydın18 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mehmet Yılmaz Çık Aradan..

08 Ağustos 2012 Çarşamba 02:55

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda Aydın Bedesten İş merkezinde ruhsat verilmeyen ilk iki kattaki gelişmelere ayırdım.

Aydın Bedesten İş Merkezinin Neden Ruhsatı Yokisimli yazımdan sonra bu yazımda tek sorun olarak kendisini gündeme oturtan Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mehmet Yılmaz Bey e çık aradan diyorum.

Öncelikle tek suçları tarihi hamamı arazileri içerisinde bulunduran ve Devletin yaptırması gereken bir restore işlemini Aydın Belediyesine yazılan bir yazı ile İşyeri Çalıştırma Ruhsatını aba altından sopa göstererek yaklaşık 285 Bin TL lik restarasyon çalışmasını alakasız bir şekilde Aydın Bedesten İş Merkezi nin 117 üyesinin tepesine bırakarak halka eziyet çektirmeye hakkınız yok.

İkincisi üstteki 2 katın ruhsatı verilirken neredeydiniz Mehmet Yılmaz diye sorarlar adama.. 4 Katlı binanın 3 ve 4. katı ruhsatlı ise 1 ve 2 katının ruhsatının verilmemesinde Bedesten İş merkezi sakinleri art niyet aramakta haklı.

Aydın Valisi Kerem AL ın desteğiyle Aydın Özel İdare den 154 Bin TL ödenek çıkartılan restarasyon inşaatının yüzde 60 -70 i nin tamamlandığını fakat Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mehmet Yılmaz ın yüzde 60 ını tamamlarsanız ruhsatların verilmesini sağlayacağını belirtmesine rağmen bu seferde restarasyonun tamamının yapılmasını öne sürdüğü belirtildi.

Aydın Valisi Kerem AL Olaya Sahip Çıktı

Aydın Valisi Kerem AL ın desteğiyle Özel idare bütçesinden bir miktar ödenek ayrıldı. Ve Aydın Valisinin Desteği Sağlandı.

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Sahip Çıktı

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu nun Bedesten iş Merkezi ne sahip çıktığı, Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mehmet Yılmaz dan gelen Ruhsat Vermeyin yazısının iptalinden sonra ruhsat verebileceklerini ve aynı zamanda Restarasyon için kalan 130 Bin TL miktarındaki tutarı da karşılayabileceklerini açıklaması Aydın Belediye Başkanı Özlem çerçioğlu nun desteğini açık bir şekilde gösteriyor.

Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem de Sahip Çıktı

Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem dün Aydın Bedesten İş Merkezi ni ziyaret etti. Sorunları dinleyen Mehmet Erdem görüşme esnasında Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mehmet Yılmaz ı aradı. Burada iyi niyet var, başlanmış iş bitme noktasına gelmiş, Ruhsat işlemlerinin verilmesi için gerekenin yapılmasını ve olayın takipçisi olacağını söyledi.

Ayrıca Aydın Bedesten Çarşısı Restarasyon işlemlerinin yapılmasının Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mehmet Yılmaz ın tavsiye ettiği firma tarafından da yapılmasıda Aydın bedesten iş Merkezinin Kooperatif Yönetiminin ne kadar iyi niyetli olduğunu anlatmaya yeterli diye düşünüyorum.

Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mehmet Yılmaz ;

Aydınlı vatandaşlarımızın dükkanlarından elini çek, ekmeklerinden elini çek, ceplerinden elini çek, Aydın Belediyesine bir yazı gönder ve Aydın bedesten iş Merkezi sakinleri yaptıkları yatırımdan, ülke ekonomisine kazandırılan dükkanlardan nefret etmesin..

Aydın Bedesten İş merkezi için tek sorun olarak gündemden inmeyen Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mehmet Yılmaz a Selam, Saygı ve Hürmetlerimi sunuyorum.

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 1304 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim