• Aydın30 °C

Coşkun IRMAK / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Coşkun IRMAK / Köşe Yazarı

MEHMET ERDEM İLE

07 Ocak 2012 Cumartesi 23:15

Genel Yayın Yönetmenimiz Adnan Aytaşkın ve Üç Köşe Yazarı arkadaşla birlikde AK PARTİ Aydın Milletvekili Sn. MEHMET ERDEM ile iki saati aşkın bir süre Ankara Gündeminden - Aydın Gündemine tabiri yerinde ise adeta bir beyin fırtınası gerçekleştirdik.

Son güncel olaylar, meclis gündemi, Aydınının önemli sorunları, Aydının Büyükşehir olması, jeotermal enerji, yapılacak yatırımlar gibi aklınıza gelebilecek her konuda konuştuk.
 
Sanıyorum bu sohbete katılan arkadaşlarım ilerideki günlerde bu konuda yazacaklardır. Ben her zaman olduğu gibi konuları düpedüz değilde anlayabildiğim ve yorumlayabildiğim gözlemlerimi  katarak yazmayı tercih ettim.
 
Sn.MEHMET ERDEM ile iki yıla yakın bir sürede çeşitli ortamlarda  kısa sohbetlerde bulunduk.
 
İlk defa bu kadar uzun bir sohbet etme imkanı  ve daha yakından tanıma fırsatım oldu.
 
Ankara gündemini en ince ayrıntısına kadar takip ettiği cümlelerindeki ince nüanslardan kolayca anlaşılıyor, bunun yanında Aydın konusu açılınca, birinci sorunuzdan sonra diğerlerini sormanıza fırsat vermeden konuları ve başkentte bu konudaki yaptıklarını arka arkaya sıralıyor.
 
Aydında yaşayan biri olarak konulara bu kadar vakıf olması şahsen insana güven veriyor.
 
Karşınızdaki siyasetci olunca ister istemez konuyu Merkez İlçe Seçimlerine getiriyorsunuz bu konuda ne benim nede diger arkadaşlarımın sorularına açık cevap vermiyor.
 
Diğer konularda samimiyet ve ince detaylara inilirken bu konuda tam bir ketumiyete bürünüp renk vermeden hepimize aynı cevabı veriyor, GENEL MERKEZİMİZİN KARARINA SAYGILIYIM.
 
Kendi açısından haklıdır. Ancak sadece Aydındaki yazar çizerler değil, siyasetle birazcık ilgilenen her partiden kişiler neler olduğunu merak ediyor.
 
Sohbet bittikden hemen sonra yerel haber sitelerine mevcut merkez ilçenin toplu istifa haberi ulaşıyor.
 
Herhalde bir süre atama yolu ile ortam soğutulup daha sonra normal sürece geçilecek.
 
İnşaallah Genel Merkez Ankaradan Aydında neler olduğunu görüyordur yoksa Aydın Büyükşehir Başkanlığı nı birilerine kendi elleri ile teslim eder ve Aydına kaybettirmez.
 
Kazanmanın tek yolu birleştirmekten geçiyor.
 
www.aydinozel.com Köşe Yazarı F. Coşkun IRMAK
 
Bu yazı toplam 1386 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim