• Aydın25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP Aydın İl Başkanı Burak PEHLİVAN Röportajı
04 Kasım 2016 Cuma 21:03

MHP Aydın İl Başkanı Burak PEHLİVAN Röportajı

AydınÖzel Gazetesi Muhabiri Emrullah TURGUT; MHP Aydın İl Başkanı Burak PEHLİVAN İle Çok Özel Röportaj Gerçekleştirdi.

AydınÖzel Gazetesi Muhabiri Emrullah TURGUT; MHP Aydın İl Başkanı Burak PEHLİVAN İle Çok Özel Röportaj Gerçekleştirdi.

Emrullah TURGUT : Öncelikle, nerede doğdunuz, almış olduğunuz eğitimler, siyasete ne zaman başladınız?

Burak PEHLİVAN : MHP İl Başkanlığına Atandım

1986 yılında Aydında doğdum. İlk ve orta öğretimimi Aydında tamamladım. Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldum. 2007-2013 yıllarında Ülkü Ocaklarında İl Başkanlığı görevlerinde bulundum. 30 Eylül 2016 tarihinde de liderimiz, sayın büyüğümüz Dr. Devlet BAHÇELİ beyin takdirleriyle il başkalığı görevine atandım. Ticaretle uğraşıyorum.

Emrullah TURGUT : Siyaset yaşamınızda nasıl çalışmalar yaptığınızdan bahseder misiniz?

Burak PEHLİVAN : Geçmişte Yaptıklarımız Belli

Siyasi yaşantımızda geçmişte yaptıklarımız belli. Biz siyasetin orta göbeğinde bulunmadık, yeni yeni Milliyetçi Hareket Partisinde görev almaktayız. Geçmişte yapmış olduklarımız geleceğe ışık tutacaktır inşallah.

Emrullah TURGUT : Dün akşam başlayan bir olay. HDP’ye terör soruşturması açılması, eş başkanlarının gözaltına alınması hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Burak PEHLİVAN : HDP Operasyonlarına Geç Kalındı

Çok geç kalınmış bir hamledir. Liderimiz bu konuyla ilgili savcılık makamından çağırıldığında liderimiz emir kabul etmiştir, gidip ifadesini vermiştir. Lakin bu örgüt yanlısı olan vekiller bu konuyla ilgili tavırlarını daha önceden ve daha sonradan belli etmişlerdir. Çok geç kalınmış bir hamledir. İnşallah ülkemiz için hayırlara vesile olur. Hak eden hak ettiği cezayı alır.

Emrullah TURGUT: Bu durumun ülkemizde bir takım karışıklıklara yol açacağını düşünüyor musunuz?

Burak PEHLiVAN : İç Karışıklığa Sürükleme Niyetleri Var

HDP Operasyonları sonucunda baskılar tehditler ve eylemler büyük Türk milletimizi sindiremez. Geçmişte bunun örnekleri vardır. Yapmış oldukları ne olursa olsun, ne şekilde bir eylem olursa olsun, Türk milletini sindirilmeye, Türk milletini bir iç kaosa sürükleyecek nitelikte bir sıkıntı vereceğini düşünmüyoruz. Kolluk güçlerimiz, polislerimiz, askerimiz, devletimiz, büyük Türk milleti gerekli cevabı bunlara her mevzide verecektir. Ama olan şuanda Türkiye’deki gelişmelerle ilgili olarak Türkiye’yi bir iç kaosa sürükleme, bir iç karışıklığa sürükleme niyetleri var. Bunlara gerek Milliyetçi Hareket Partisi, Ülkücü Hareket, gerekse büyük Türk milleti gerekli cevabı verecektir.

Emrullah TURGUT : Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın başkanlık sistemi getirmekle ilgili uzun süredir devam eden bir takım çalışmaları var. bu başkanlık sistemi hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

Burak PEHLİVAN : Cumhurbaşkanımız, Her Olayı Başkanlık Sistemine Bağlıyor

Sayın cumhurbaşkanımız Türkiye’de olan her olayı başkanlık sistemine bağlıyor. Şehit geliyor başkanlık olsaydı böyle olmazdı, bomba patlıyor başkanlık olsaydı bunların hiç biri olmazdı. Sayın büyüğümüz, genel başkanımız bu konuyu gündeme getirerek, bu konuyu mecliste referanduma sunmayı gündeme getirerek başkanlık sistemi konusunun olumlu veya olumsuz bir şekilde Türkiye gündeminden kalkmasını istiyor. Bizde liderimizin belirttiği gibi aynı görüşteyiz. Konu başkanlık sisteminin gündemden kalkması; olsun mu, olmasın mı? Meclis karar veriyor, geçerse halkta tamam derse başkanlık sistemine geçilsin, tabi istenilen kriterler çerçevesinde.

Emrullah TURGUT : Başkanlık sistemi ülkemize yarar sağlayacağı yada zarar vereceği yönünde görüşünüzü alabilir miyim?

Burak PEHLİVAN : Genel Başkanımız Gerekli Açıklamayı yapıyor

O konuyla ilgili Genel Merkezimiz, Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet BAHÇELi beyefendi gerekli açıklamaları yapıyorlar.

Emrullah TURGUT : CHP genel başkan yardımcısı Bülent TEZCAN aydında bir saldırıya uğramıştı. Bir kesim bunu MHPli bazı kişilerin üstüne atmaya çalıştı ve burada CHP genel başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU devreye girerek MHPli arkadaşları savundu. Bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Burak PEHLİVAN : Bülent TEZCAN'a Geçmiş Olsun Diyoruz

Olay Cumhuriyet Resepsiyonu saatinde gerçekleşen bir olay. Münferit gerçekleşen bir olay, camiamızla, partimizle alakası olmayan bir olaydır. Zaten hadiseyi yaşayan arkadaşlarımızın da Milliyetçi Hareket Partisi’yle şuan resmi olarak bir bağlantısı bulunmamaktadır. Bülent TEZCAN’a da geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Tabi hoş bir olayda değil, halkımızın seçmiş olduğu bir Milletvekilinin başına böyle bir hadise gelmesi halk nezdinde bizleri de üzdü. Kendisine geçmiş olsun diyoruz.

Emrullah TURGUT : MHP il başkanı olarak, Aydın İl Başkanısınız o sebepten dolayı Aydın'ı soruyorum. Aydın’da yapacağınız çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Burak PEHLİVAN : Toparlanma Sürecindeyiz

Şuan da teşkilatımızın Milliyetçi Hareket Partimizin kendi iç meseleleri ile alakalı olarak bir toparlanma sürecindeyiz. Bu konularımızı hallettikten sonra yerelde ve genelde uzman kadrolarımızla çalışmalarımızı sunup yerel gündemi yakinen takip edip bu konularla ilgili fikirlerimizi kamuoyuyla paylaşacağız. Profesyonel olarak çalışacağız bu konuda.

Burak PEHLİVAN : Bozkurtlar Gibi Durmasınıda Biliriz

Aydın’ımızın bütün meselelerine vakıf olmaya çalışıp, çözüme kavuşturmak için mücadelelerimizi vereceğiz. Aydın’ımız için yapılan olumlu ne varsa desteklemeye hazırız. Ama Aydın’ımızın, Aydınlımızın olumsuz olarak sıkıntı yaşayabileceği her konuda da karşısında Bozkurtlar gibi durmasını da biliriz. Söylediğim gibi genelde yerelde gerekli çalışmalarımızı uzman ekibimizle yapıp kamuoyuyla paylaşacağız. 

Emrullah TURGUT : Son olarak eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Burak PEHLİVAN : Ak Parti Milliyetçi Hareket Partisi Çizgisine Gelmiştir

Ak Parti Milliyetçi Hareket Partisi'nin Ak Parti çizgisine geldiği izlenimi oluşturmaya çalışıyor. Bu kesinlikle yanlış bir izlenimdir. Milliyetçi Hareket Partisi Ak Parti'nin çizgisine gelmemiştir. Tam aksine Ak Parti Milliyetçi Hareket Partisi çizgisine gelmiştir. Bizim geçmiş yıllardaki söylemlerimizi Ak Parti şimdi söyleyerek kendi söylemleri gibi kullanmaya başlamıştır. Miliyetçi Hareket Partisi Ak Parti çizgisine gelmemiştir, Ak Parti Milliyetçi Hareket Partisi çizgisine gelmiştir.

The End

Röportaj : Emrullah TURGUT

_dsc1377-001.jpgburak.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 5609 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim