• Aydın25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP İl Başkanı Cem AKBUDAK : Tüzük Uygulanacak
18 Mayıs 2016 Çarşamba 21:32

MHP İl Başkanı Cem AKBUDAK : Tüzük Uygulanacak

MHP Aydın İl Başkanı Cem AKBUDAK : Aydın Gar Restaurant ta Kahvaltı eşliğinde Basın Mensupları ile bir araya geldi.

MHP Aydın İl Başkanı Cem AKBUDAK : Aydın Gar Restaurant ta Kahvaltı eşliğinde Basın Mensupları ile bir araya geldi.

Bazı İlçe Başkanları'da Katıldı

Toplantıya MHP Ülkü Ocakları İl Başkanı Mustafa KARACA, Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa BAYRAKTAR, MHP Didim İlçe Başkanı Levent İLTER, MHP Efeler İlçe Başkanı Serdar YURT, MHP Koçarlı İlçe Başkanı Mustafa Ali MEMİŞ, MHP Köşk İlçe Başkanı, MHP Yenipazar İlçe Başkanı ve diğer Yöneticiler katıldı.

Hiç Kimseyi Şilkayet Etmedim

MHP Aydın İl Başkanı Cem AKBUDAK hiç bir zaman ayrıştırmadan yana olmadıklarını birleştirici olmaya çalıştıklarını ve hayatında hiç kimseyi şikayet etmediğini, şikayet etmenin acizlik örneği olduğunu söyledi.

Meral AKŞENER'in Gelişinden Haberim Olmadı

MHP Aydın İl Başkanı Cem AKBUDAK; aday arkadaşlardan bir tanesi diyerek Meral AKŞENER'i kastetti. Meral AKŞENER'in Aydın'a gelişinden MHP Aydın İl Başkanı olarak haberi olmadığını kendisine bir bilgilendirme olmadığını belirtti. Siz basın mensuplarından programın nasıl gerçekleşeceğini öğrendim, yanılmıyorsam Cuma günü akşam Aydında program vardı Cumartesi devam etti.

Genel Başkanım Devlet BAHÇELİ'yi Bilgilendirdim

Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ'yi bu konuda bilgilendirdim. Basından aldığımız Programı kendisine ilettim ve çok samimi olarak söylüyorum, İl Ocak Başkanı Mustafa KARACA'da burada Sayın Genel Başkanımız bir tek taşkınlığa müsaade etmeyeceksiniz dedi, çünkü ülkücü edep ve terbiye içerisinde davrandık. Belki sizlerde duymuşsunuzdur genel kişi Meral AKŞENER karşılandı, programını yaptı ve çekti gitti.

MHP'yi Karıştırmak İstiyorlar

Birileri MHP'yi karıştırmak istiyor, biz buna müsaade etmeyeceğiz. Tekrar tekrar söylüyorum bir kongre kararı olmadan sanki kongre kararı alınmış gibi yasal yada Genel Merkez tarafından ortaya çıkıp partimizi, delegasyonumuzu ve partililerimizi Ülkücü Hukuku zedeleyecek şekilde beyanat vermek hiç bir MHP'linin kendisine yakışmamaktadır. 

Genel Başkanımız Gerekli Açıklamayı Yaptı

Geçen hafta da Pazar günü Aydından bazı arkadaşlarımızda katıldılar, Ankara da bir toplantı yapıldı, bu konuyla ilgili Sayın Genel Başkanımız Meclisteki konuşmasının son paragrafında her türlü açıklamayı yaptı. 

Bazı Arkadaşlarımız Kurumsal Kimliği Bırakmalı

Bakın değerli arkadaşlarımı MHP bir Siyasi partidir, diğer siyasi partiler gibi bir tüzüğü vardır. Bu tüzük çerçevesinde bizlerin partiyi yönetmesi isteniyor ve ben buradan ilan ediyorum bazı arkadaşlarımız bazı kendilerine göre kıymeti çok olan değerli arkadaşlarımız MHP'nin Kurumsal kimliğini taşıyan her kim olursa olsun, bu süreç içerisinde bu kurumsal kimliğe zarar vermemelidir. O kurumsal kimliği bıraksın ne yapacaksa yapsın.

Tüzük İle Hareket Etmek Zorundayız

Bunun içinde bu tüzük maddeleri bu partinin yönetilmesi için vardır. Bu tüzüğe göre hareket etmek mecburiyetindeyiz. Keyfe keder hareket edemeyiz. Ama ben sizin vasıtanızla şunuda söylemek istiyorum, MHP ilk defa böyle bir olay ile karşı karşıya değil.

Hukuk'un Üstünlüğü Geçerli Olması Gerekiyor

Beğenirsiniz, beğenmezsiniz, izlenen yolu ister kabul edersiniz ister etmezsiniz Hukuk'un üstünlüğünün bu ülkede geçerli olması gerekiyor. Malum Yargıtay bir karar vermeden bir pazar günü Kongre yapmak için benim Ülküdaşlarımı oraya toplamak ne kadar doğrudur.

MHP Tarlada Kurulmadı

Şunuda söylemek istiyorum MHP Tarla'da kurulması MHP 1969 yılında Adana'da rahmetli Başbuğum ile beraber kapalı Spor Salonunda kuruldu. Hiç bir kongresini de tarla da meydan yapmamıştır. İstenen tablonun bizi birbirimize düşürmek olduğunu her türlü entrikaları sizler Basın olarak bizler de kurumsal kimlikli kişiler olarak çok iyi görüyoruz. 

Kafanıza Göre Kongre Yapamazsınız

Siyasi Partiler kanununa göre 15 gün önceden Kongre yapamazsınız, Bende buradan soruyorum nedir bu acele, nereye yetişmek istiyorsunuz, nereye gitmek istiyorsunuz, Çünkü kongrenin yapılabilmesi için Delege arkadaşlarımızın hazurun cetvelinin yetkili organlar tarafından yani Genel Merkez tarafından seçim kuruluna verilmesi gerekirdi.

İlçe Seçim Kuruluna Veriliyor

Nasıl Aydın da bir kongre yapılacağı zaman o Kongrenin yapılacağı ilçenin Başkanı oy kullalnacak Delegeri 15 gün öncesinden İlçe Seçim Kuruluna bildirir. O askı süresinde İtiraz var mı yok mu ? Böyle bir şey yokken sayı vererek şu kadar imza geldi, şu kadar delege şunu yaptı demek MHP'yi sıkıntıya düşürmek kendi emellerine alet etmektir. 

Eski Milletvekilleri Delege Değildir

Birazdan soracaksınız 23 tane Delege arkadaşımız var, 1 de Milletvekilimiz var. MHP'de eski Milletvekileri tüzük gereği Delege değildir. Kongre de listeye isimleri yazılırsa Delege olurlar, Mevcut Delege Milletvekili olan arkadaşımızdır. Ne demek istediğimi herhalde anladınız.

4 Arkadaşımız Şunadan Delege Değil, Yedekler Delege Olacak

23 tane Delege arkadaşımız var  birde İl Yönetimi var. Samimiyetle söylüyorum 1 tek Delege arkadaşım imza aşamasında bizi arayıp ben imza vermek istiyorum demiyor. Hatta bugün isim vermeyeceğim siz daha iyi bilrisiniz imza verdik diyen 4 tane arkadaşımızda şuanda Delegasyon değil. 4 Yedek arkadaşımız Delege olacak.

Hem İstifa Edeceksiniz Hem Delege Olacaksınız

Siz 7 Haziran seçimlerinden önce istifa edeceksiniz, 1 Kasım seçimlerinde bir hemşehriniz de oradan iyi bir yerden aday olacak ama siz ne 7 Haziranda ne 1 Kasımda sahada değil tam karşıda olacaksınız ondan sonra kalkıp ben Ülkücü Delege olarak irade beyan edeceğim diyeceksiniz. Siyaset olur ile yapılması gerekiyor. İlçe Başkanlığından istifa etmişsiniz, peki ne hakla imza vermeye kalkıyorsunuz ama kafa karıştırmak için böyle yapıyorlar ben sizin vasıtanız ile söylüyorum 4 tane arkadaşımızın Delegasyonunu iptal ettik.

Yazılanları, Yapılanları Dosya Halinde Belgeliyoruz

Biz burada kimin ne yaptığını tespitini yapıyoruz, kimin hakaret ettiğini, Ülkücülüğü mü ürkütücülüğü mü yoksa bu hareketi birileri tarafından karıştırmak için gönüllü mü oldular, İşte elimde bulunan tüm bu dosyalar bugüne kadar raporlandı. Herkes burada bu dosyayı ben bir İl Başkanı Cem AKBUDAK olarak toplamak mecburiyetindeyim, bunlar birer yazılı belgedir. Bunu Genel Merkezimize Sayın genel başkanımıza sunacağız, ayrıca Genel Merkezimiz de kendisi yazılı bilgi ve dosyalarını hazırlıyor. 

Muhalif Arkadaşları Çağırıp, Soracağız

Bunun sonucunda biz öncelikli olarak arkadaşlarımızı çağıracağız ve neden bu hatayı yaptığını soracağız, eğer makul bir sebepleri olursa bir şey olmaz ama onun dışında bazı ağır Genel Başkanımıza yada Genel Merkez Yöneticilerimize karşı yapılan Saygısız tavırlar için Tüzük neyi emrediyorsa uygulayacağız.

İlçe Başkanları Kurumsal Kimlik Taşıyor

Bir İlçe Başkanının kurumsal kimlik taşımasından dolayı böyle muhalif hareketlere girmesi doğru değil, ben kendilerini uyardım ancak dinlemediler onlar içinde tüzün ne gerektiriyorsa uygulayacağız.

Belediye Başkanları Halka Hizmet Etmeli

Belediye Başkanlarımızın görevi Siyaset yapmak değil, MHP'de siyaseti bizler yapacağız Belediye Başkanlarımız seçildikleri halka hizmet etmek ile görevlidirler dedi.

Haber : Adnan AYTAŞKIN 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1882 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim