• Aydın18 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

MHP'de Vekil Adaylarını Açıklıyorum

04 Nisan 2015 Cumartesi 14:26

Değerli Okurlarımız bugünkü yazımda Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Milletvekili Adaylığı noktasında kimleri aday gösterirse kaç Milletvekili çıkarırı bunun üzerine yorum yapacağım.

Öncelikle Aydında şöyle bir algı var. TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili 1. Sırada olursa MHP Aydından en fazla 1 Milletvekili çıkarır. Hatta tüm kamuoyunda bu algı o kadar özümsenmiş ki bir Gazeteci CHP li Aday Ferda Çağlar ERKUT'un Gazetecilere verdiği kahvaltı da MHP den Ali Uzunırmak 1. Sırada olursa CHP 4 yada 5 Milletvekili Çıkarır mı diye sordu... Bu soru Aydında ki Algıyı ortaya çok net koyuyor.

Ben bugün MHP'nin Aydından 3 Milletvekili Çıkarabileceği listeyi de açıklayacağım. İstatistikler üzerine MHP Genel Merkezine ve Genel Başkan Devlet BAHÇELİ Bey'e Aydın'ın durumunu bir nebze anlatmaya çalışacağım.

 

1. Seneryo

1 -  Ali UZUNIRMAK

2 - Hayri GÜLEÇ olursa   2 - Fevzi KÖSE Olursa      2 - Ender VARDAR Olursa

1 Vekil Kesin 2 Vekil Çok Zor...

 

2. Seneryo

1 -  Fevzi KÖSE               2 - Hayri GÜLEÇ           3 - Ender VARDAR

1 -  Hayri GÜLEÇ            2 - Fevzi KÖSE              3 -  Ender VARDAR

1 - Ender VARDAR         2 - Fevzi KÖSE              3 - Hayri GÜLEÇ

2 Vekil Kesin 3. Vekil Olabilir..

 

Sonuç :

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ Bey'e buradan Seslenmek istiyorum..

TBMM İdare Amiri Ali UZUNIRMAK bence O Mecliste olmalı, Ancak Aydından olmamalı diye düşünüyorum.

Çünkü;

Aydında kırılması gereken bir tabu var..

Aydında Ali UZUNIRMAK yoksa MHP yok olarak algılanmaya başlandı.

En Basiti Ali UZUNIRMAK Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde 2 Trilyon Para harcamış eski parayla, Aydında ki MHP Camiası şunu dile getiriyor Ali Bey olmasa bizim 2 Trilyon Harcayabilecek başka adayımız bile yok.. Bu Parti Aydında Ali UZUNIRMAK'a mahkum...

Aydında bugüne kadar kim geçmişte Milletvekilliği yaptıysa, kim İl Başkanlığı yaptıysa, kim İlçe Başkanlığı yaptıysa ya Ali UZUNIRMAK'tan nefret ediyor ya da Ali UZUNIRMAK'ta bir menfaati vardır...

MHP olarak internet üzerinden Temayül Yoklaması yaptınız, Temayül'de Ali UZUNIRMAK 1. sırada çıktı.

Neden ? :

Oy kullanırken Cep Telefon Numaranızı giriyorsunuz ve Telefonunuza güvenlik mesajı geliyor ve o mesajla oy kullanıyorsunuz.. Oy Kullanımınız güvenlik olarak gerçekten çok güvenli.. Ancak Kimin kime oy verdiği belli... Böyle bir Temayül yoklamasında Aydında Ali UZUNIRMAK açık ara 1. sırada çıkar... Gizli Temayül yaptığınız zaman bu sonuç böyle çıkmayacaktır. İnsanlar kinlerini gizli bir oylamada kusacaklardır.

Sonuç itibariyle Ali UZUNIRMAK Mecliste olmalı fakat Aydından değil.. Ankara yada İstanbul'dan olursa Milliyetçi Hareket Partisi daha kazançlı çıkacaktır..

Diğer Adaylar kusura bakmasın Çünkü Aydın Teşkilatının içerisinde kime sorsanız 27 Aday olsa da 7 tane ismi tanıyan çıkmıyor. Aydın MHP Teşkilatlarıyla hiç bir alakası olmayan kişilerin gelip Aydından Aday olmalarını da çok mantıklı bulmuyorum. Aydında Aday Adaylarının çoğu da 2. Sıra Adayı olmaya gelmiş.. Buda gösteriyor ki birisinden 2. Sıra için destek isteyerek gelmişler.. 2. Sırayı hedefleyen hiç kimse Aydın MHP teşkilatından Aday yapılmamalıdır.. Kendine güvenen kişiler, birilerinden söz almayan kişiler 1. Sıraya talip olur ve 7. Sıraya yazılsa da çalışmasını yapar.. Her Adayın 2. Sırayı istemesi bile Aydın MHP teşkilatlarındaki umutsuzluğu ve bitmişliği anlatmaya yeter diye düşünüyorum.

www.aydinozel.com   Adnan AYTAŞKIN  - Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 784 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim