• Aydın31 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Milletvekili Gökhan Ökten

31 Ekim 2010 Pazar 19:46

Merhaba Değerli okuyucular bugün köşe yazımda Ak Parti Aydın Siyasi ve hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Gökhan Ökten üzerine düşüneceğim.

Gökhan Ökten ile 2005 yılında tanıştım Ak Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanıydı o zaman. Şuan Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem O zaman İl Başkanıydı. Uyumlu bir çalışmayla Gökhan Ökten Gençlik Kollarında çok başarılı işler başardı. Bizzat Şahit oldum çünkü bende O zaman Gökhan Ökten in Yönetim Kurulu Toplantılarına katılıyordum. Yönetim Kuruluyla birlikte kolej havasını hayata geçirerek Uhuvvet içerisinde derdi olan herkes ile ilgilenerek çok özel bir yapı oluşturmuştu. Tabi Genel Merkez Nezdindede Aydın etkili oluyordu.

2008 yılında yaşının dolması nedeniyle Gençlik Kollarının yeni Kongresinde aday olmamıştı. Ailesine ve işine zaman ayıracağını belirtirken o dönemki Ak Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Bayraktar ın yönetim Kurulu üyelerinin çoğunluğunun istifa etmesiyle yönetim düştü. Gökhan Ökten ailesine ve işine zaman ayıracaktı ama Ak Parti Genel Merkezi o dönemin Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı şimdinin Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü nün desteğiyle Merkez İlçe Başkanlığına ataması yapıldı.

Olağan Ak Parti Aydın Merkez İlçe Kongresinde ise şuanki Başkan Hakkı Aslan ile yarıştı ancak çok iyi oy almasına rağmen başkan seçilemedi. Ama üye olarak Ak Partiye hizmetlerini surdürdü. Başkan olmuş üye olmuş önemsemeden Ak Parti Kadrolarında her zaman desteğini sürdürdü.

Bu vefasının, istikrarının semeresini de 2009 yılı il kongresinde Ak Parti Aydın İl Başkanlığına tek aday olarak giren Sadık Atay, önce Yönetim Kurulu Listesine alarak sonra da Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığına getirerek gösterdi.

Şimdi ise 2011 Milletvekilliği seçimleri ve arkasından 2012 Ak Parti Aydın İl Başkanlığı Kongresiyle tekrar ailesine ve işlerine odaklanacağını söyleyen Gökhan Ökten e ben diyorum ki bu taban seni bırakmaz.

Önümüzdeki 2012 Ak Parti Aydın İl Başkanlığı seçimlerinde Ak Parti tabanı Gökhan Ökten i Aydın İl Başkanı Yapacak. 2015 Milletvekilliği Seçimlerinde ise Milletvekili Gökhan Ökten olacaktır.

Tabi siyaset bu neyin ne olacağı belli olmaz ama benim seneryom herşeyin olağan durumda gitmesiyle alakalıdır. Ben sadece Gökhan Ökten arkadaşımın gelecekte büyük bir siyasetçi olacağını dile getirmek istedim. Başarılar Gökhan Ökten ...

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın

Bu yazı toplam 718 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim