• Aydın28 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Muhalefet in Toplu Açılışı Gölgeleme Çabası

30 Mayıs 2011 Pazartesi 22:07

27 mayıs 2011 Cuma günü saat 16.00 da Aydın ve ilçelerine yapılan 185.434.420TL. Tutarındaki 63 yatırımın açılışı öncesi CHP ve MHP yöneticileri; “Kamu çalışanları AKP’nin mitingine katılmaya zorlanıyor”,”Devletin Valisi Kamu Çalışanlarını Ak Parti bayrakları altında yapılacak olan siyasi şovu izlemek zorunda bırakmaktadır” , “ Miting alanını doldurmak için düzmece bir toplu açılış düzenlediler” gibi söylemlerle tüm kamuya açık olan Aydın’ın iftihar edeceği açılış törenine gölge düşürmek için ellerinden gelen her türlü yalan,dolan ve gerçek dışı tüm söylemleri üst üste sıralayarak günlerce kamuoyunu yanlış yönlendirdiler.

İşi o dereceye getirdiler ki, Aydın Valisi’ni de işin içine katarak çirkin ve mesnetsiz yalanlar uydurdular.

Peki netice ne oldu?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Miting yaparken, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Toplu açılışı gerçekleştirdi. Eğer Başbakan Toplu açılıştan medet umsaydı, oy peşinde koşsaydı bizzat kendisi toplu açılışı yapardı. Ama Sayın Başbakan Toplu açılışı bir bakanına havale etti ve kendisi programını bozmadan miting alanından doğruca Muğla’ya hareket etti.

Bu Davranışıyla Başbakan herkese bir mesaj verdi. Anlayan anladı.Halbuki Aydın’a yapılan onlarca yatırımın açılışını Başbakan yapsaydı Aydınlılar olarak hepimizi onurlandırmazmıyd ı? Üstelik toplu açılışı yapmayı ençok da Başbakan hak etmiyormuydu? Elbette Başbakanın toplu açılışı gerçekleştirmesi Aydınlılar olarak hepimizi onurlandırırdı. Ama CHP ve MHP Muhalafet partileri bunu anlayamadılar, üstelik karalamaca haberler yayarak kamuoyunda baskı kurma yoluna gittiler. Yapılan onlarca yatırımı halkın gözünde küçük düşürme yolunu seçtiler. Gittilerde ne oldu? Muhalefet partilerinin tüm girişimleri fiyaskoyla neticelendi. Aydınlıların bir kısmı toplu açılışa diğer bir kısmıda mitinge aşırı derecede ilgi göstererek binlerce kişi, yağmurda sırıl sıklam ıslanmak pahasına hem toplu açılışa büyük ilgi gösterdiler hemde Başbakana ve Ak partiye desteklerini sundular.

Neticede Toplu açılışda hiç kimseye baskı uygulanmadığı ortaya çıktı. CHP ve MHP yöneticilerinin tahammül edemedikleri kalabalık katlanarak On binleri buldu.

Bu yazı toplam 669 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim