• Aydın29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MUSTAFA SAVAŞ : KATILIMCI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI OLACAK
19 Ocak 2019 Cumartesi 19:10

MUSTAFA SAVAŞ : KATILIMCI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI OLACAK

AK PARTİ AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA SAVAŞ : AYDIN’DA OLMAZSA OLMAZIMIZ, KATILIMCI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI OLACAK. AYDIN'I HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞIZ.

AK PARTİ AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA SAVAŞ : AYDIN’DA OLMAZSA OLMAZIMIZ, KATILIMCI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI OLACAK. AYDIN'I HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞIZ.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan Adaylarının da açıklanmasıyla birlikte adayların da izleyecekleri yönetim politikaları netlik kazanmaya başladı. 

Cumhur İttifakı'nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş, Çine'de muhtarlarla, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle ve mahalle başkanlarıyla bir araya geldi.

Yerel yönetimlerde izleyecekleri yönetim anlayışının Aydın'ı ortak akılla yönetmek olacağını, ben yaptım oldu hissiyatıyla asla hareket etmeyeceklerini ifade Mustafa Savaş, “Büyükşehir Belediyesi'ni ve ilçe belediyelerimizi vatandaşlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, muhtarlarınızın da fikirlerini alarak yönetmek olacak. Sağlıklı bir çevre, planlı bir çevre ve demokratik kültürel bir çevre hissiyatıyla projelerimizi hazırlıyoruz. Nisan ayından itibaren ülkemizin en güzel şehirlerinden birisini Aydınlı hemşerilerimizle birlikte inşa edeceğiz” dedi. 


*SAĞLIKLI BİR ÇEVRE ŞART* 
Aydın’ı yeniden yapılandırma sürecinde sağlıklı bir çevre anlayışından asla ödün vermeyeceklerini dile getiren Cumhur İttifakı Adayı, AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş, “Temiz havaya sahip, içilebilir bol ve ucuz suyu olan, gürültü kirliliği bulunmayan, atık su sorununu çözmüş bir Aydın’ı oluşturacağız. Bunun için kirlenen havamızı temizleyecek, musluktan akan sularımızı içilebilir ve daha ucuz yapacak, gürültü kirliliğine son verecek, Büyükşehir Belediyesinin atık su sorununu çözeceğiz. Bizim yönetimimizde Büyükşehir Belediyemiz asla Menderes’i kirlettiği için çevre cezaları yiyen bir Büyükşehir Belediyesi olmayacak, bu hassasiyetlerle yola çıktık. Bunların sözünü veriyoruz” dedi. 


*PLANLI BİR ÇEVRE GELİYOR*
Konut sorunu bulunmayan, standartların da üzerinde yeşil alana sahip olan bir planlı çevre stratejisi ile hareket edeceklerine dikkat çeken Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, “Trafik sıkışıklığı sorunu ilimizi çekilmez hale getirebiliyor. Buna gecikmeden neşter vurmak lazım. Çünkü önümüzdeki 5 ve 10 yıl içerisinde trafik sorunu hemşerilerimizin en büyük sıkıntısı ve stresi haline gelecektir. Bunu çözerken hem yeşil park alanlarını hem de otopark konusunu da planlamanın merkezine koymamız gerekiyor. Aracınız var ama aracınızı park edecek bir park yeriniz yok. Aracınız var ama park için sokaklarca uzak mesafeye park ettiniz. Bunlar büyük sorunlar. Hem bunları çözeceğiz, hem de geniş kaldırımları, yaya yolları ve bisiklet yolları inşa edeceğiz. Bu inşa çalışmasını tamamladığımızda engelsiz bir Aydın hayata geçirileceği için bütün engelli hemşerilerimize de en asli görevimiz olan işi yapmış olacak, yaşamı onlara daha kolay kılacağız” diye ifade etti. 


*DEMOKRATİK KÜLTÜREL BİR ÇEVRE HASSASİYETİMİZ VAR* 
Nisan ayı itibariyle Aydın’da yapacak çok işleri bulunduğuna işaret eden Mustafa Savaş, "Kendimizi makama kilitlemeden, sürekli halkımızla iç içe olacağız. Muhtarlarımızın bizlere ulaşamama gibi bir sorunu bulunmayacak. Her bir muhtarımıza tahsis edeceğimiz özel muhtarlık ofislerinde bizler de muhtarlarımızın ziyaretlerine gidecek, hem çayımızı içecek hem de sorunları yerinden dinleyeceğiz. Aydın genelinde çok yaygın bir iletişim ağı kuracak, kent merkezlerimizde ücretsiz internet bağlantılarıyla iletişimi daha kolaylaştıracağız. Bunu yaparken basın mensuplarımızın da çalışmasını kolaylaştıracağız. Onların da belediye kararlarından ve faaliyetlerinden haberdar olmaları için Büyükşehir Belediye Binamızda bir basın odası oluşturacak, her bir yerel basın ve medya kuruluşumuza bu ofiste, ortak çalışma masalarında bir sandalye tahsis edeceğiz. Tarihi ve kültürel değerlerimize gelince, bunlar olmazsa olmazımız. Aydın’ı kültürel etkinliklerin merkezi yapacak, cinsiyet ayrımcılığı bulunmayan bir Aydın’la geleceğimizi el birliğiyle inşa edeceğiz. Bunu da bütün hemşerilerimizle birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

photo-2019-01-19-10-08-13-(1).jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1943 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim