• Aydın20 °C

Muammer ÖZTÜRK / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muammer ÖZTÜRK / Köşe Yazarı

MUTLULUĞUN RESMİNE BİR BAKIN

19 Aralık 2011 Pazartesi 18:31

SİZCE MUTLULUK NEDİR?

Kısaca mutluluk;Elle tutulamayan, gözle görülemeyen kimi insanların çokca yaşadığı kimilerinin ise az rastladığı bir kavram olarak nitelendirilebilir.

               Aynı zamanda o kadar göreceli bir kavramdır  ki;Benim mutluluk duyduğum şeyler bir başkası için bir şey ifade etmeyebilir.

               Başarmak  veya yapmak istediğimiz bir şey gerçekleştiğinde kimi zaman çok mutlu olur, hatta bazen sevinç gözyaşlarına boğuluruz.Bu tür mutluluklar hayatımızda hep var olmasına rağmen geçip giderler.

               Kalıcı Mutluluk; Kendimizle baş başa kaldığımız anlarda,vicdanımızı yanıbaşımıza koyduğumuzda,bizi umutlandıran , heyecanlandıran, sevindiren, özleten, mutluluk hissiyatını iliklerimize kadar hissettiğimiz,iç huzuru yakaladığımız anda ,erişilen erdemli olma halidir.

Bir Dede için mutluluk; torununa çikolata alarak onu sevindirmesidir. Bir torun için mutluluk; çikolatayı yedikten sonra dedecim ‘seni çok seviyorum’deyip yanağına bir öpücük kondurmasıdır.                  

Bir anne için mutluluk;evladının mürüvetini görmesidir,Bir evlat için mutluluk; annesinin hayır duasını alabilmesidir. Bir arkadaş için özgürlük,başka bir arkadaş için ise sağlıktır mutluluk.Bir Arı için mutluluk;bal üretebilmektir,  Bir kuş için uçabilmek,  bir ağaç için yeşerebilmektir mutluluk…

Herkes ve her şey için farklıdır mutluluğun resmi!

Nasıl resimler aynı iken, o resme bakanlar için algılanan farklı ise,mutluluğun resmi içinde aynıdır durum…

Bazen mutlu olabilmek yada mutluluğu yakalayabilmek için yaşadığı şehri terk eder insanoğlu.Kimileri farklı farklı hayatlarda arar mutluluğun resmini.Kimileri ise para da olduğunu sanır çoğu zaman,kimileri kariyerde kimileri güzellikte sanır oysa mutluluk,tek bir şeyle sınırlanamayacak kadar derin,ölçülemeyecek kadar sınırsızdır.

Aslında mutluluğun ne bir başlangıcı ne de erişilebilecek bir sonu vardır.Mutluluk:Bizim yaşattığımız ve yaşadığımız kadardır. Sevebildiğimiz, gülebildiğimiz, görebildiğimiz ve de hissedebildiğimiz kadar mutluyuz biz…

‘’Ne hüzün,ne keder ne de sevinç’’ hiçbiri kalıcı değildir.Bazen çok üzülür,derin yaralar alırız hayattan,bir gün hepsi geçer, mutluluk; güneş gibi açar dünyamıza,gülücük saçarız etrafımıza.

               O zaman mutluluğun resmi yansır aynalara.Gitmesin isteriz,hep kalsın bizimle ama ne mümkün!İçimizde ki dengeyi sağlayamadığımız  noktada mutluluk; yine uçar gider ve biz aramaya koyuluruz, günlerce, aylarca ve senelerce…

               Çok aramayın dostlarım!Mutluluk; Bir sözde,bir şarkıda ki bestede,bir canda ki nefestedir…

Bu yazı toplam 998 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim