• Aydın32 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Nasıl Bir GENÇLİK

06 Aralık 2009 Pazar 23:20

Bugün Köşe Yazımı Gençlere Ayırmayı bir borç bildim ki Gençliğimin Son Demlerini yaşarken..

Yeni Nesiller öyle yetişmeli ki oto kontrol sisteminin SİGORTASI olmalıdır. Gençler Ahlaklı , Saygılı, ve Sevecen kişiliklerini ortaya koymalıdırlar ki Ülke daha ileriye kolay bakabilsin.

Gençleri yetiştiren toplumlar onların kafalarını emme basma tulumba misali sallayarak robotlaşmalarına izin vermemeli hatta tam tersi bir tarzda doğru bildikleri yolda yürümeleri için destek olmaldırlar. Çünkü Kral Çıplak diyebilecek insanlara ihtiyacımız var. Bunu yapabilecek olan da iyi yetişmiş genç nesillerdir.

Hayat değişiyor teknoloji gelişiyor artık. 25 yaşında bir genç bir ülkede gerektiğinde Bakanlık yapabilecek istidada kabiliyete sahip olabiliyor. Yeni yepyeni Nesiller yetişiyor. Bilime önem veren, profosyonel çalışmaya önem veren ve pratik çözümler üretebilen Nesiller..

Bir Ülke gelecekten umut bekliyorsa gençlerini birey olarak kabul etmeli öz benliğini yakalamasına fırsat vermelidir. Çünkü öz benliğini yakalayamamış insanların toplum yararını düşünmesini bir kenara bırakalım kendilerine faydaları yoktur.

Bu sebebten yola çıkarsak değerli Ebeveynler gençlerimizi her zaman destekleyelim. Haataa yapmalarına fırsat verelim ki doğru yolu KAVRAYABİLSİNLER..

Bu yazı toplam 693 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim