• Aydın22 °C

Ali NARİN / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali NARİN / Köşe Yazarı

Ne Vefa Var Ne de Ahde Vefa

17 Eylül 2012 Pazartesi 19:33

BAŞTA ASILARAK ŞEHİT EDİLEN BAŞBAKAN ALİ ADNAN MENDERES'İ, FATİH RÜŞTÜ ZORLU'YU VE HASAN POLATKAN'I DEMOKRASİ İÇİN ÇABA GÖSTERMİŞ VE HAKKA YÜRÜMÜŞ OLAN TÜM DEĞERLİLERİMİZİ RAHMETLE VE SÜKRANLA ANARKEN DEMOKRASİ İÇİN BİR MÜCADELE EDİP HAYATTA OLAN TÜM DP LILERIDE SAYGI İLE SELAMLIYORUM. 

7 OCAK 1946 kurulan DP 21 temmuz 1947 de yapılan Genel Seçimlerde tek parti tek şefin emrindeki yürütme ve ordu  ile CHP son kozunu oynayarak o secime hile karıştırdığından son kez iktidar oldu (CHP her secimden sonra seçimlerde hile var yaygarasını bu yüzden yapıyor) ve nihayet 14 mayıs 1950 seçimlerini DP CHP'yi hayal bile edemediği bir mağlubiyeti tattırıyor.

Bu mağlubiyet CHP'yi ve İsmet Paşa'nın Türk seçmenin iradesine saygı duyma yerine karşı kin ve nefret duygularını geliştirmiş ve 1960 ihtilalı'ne zemin hazırlamış ve milletin seçtiği milletvekilleri bu vekillerin içinden çıkan Başbakan ve Bakanlar tutuklanmış milletin sevdiği DP kapatılmış.

Yukarıda yazdıklarım yazımın konusu değil sadece hafızaları tazelemekti. Asıl konu bu ne duyarsızlık bu gün 16 eylül 1961 de idama mahkün edilerek şehit edilen Sayın Fatih Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın idam edildiği gün ve yarın 17 eylül 1961 günü de hemşerimiz Başbakanımız Sayın Adnan Menderes'in idam edilerek şehit edildikleri günlerdir.

Aydınlı olan hemşerimiz demokrasi şehidimiz Adnan Menderes için ne Aydında ne Koçarlı'da ne de Çakırbeyli'de bir anma yad etme ruhlarına bir mevlit okutma için çaba sarf eden hiç kimse yok ama rahmetli Adnan Menderes'in başına gelen bu haksız felaket her zaman kullanılmış kullanmaya da devam ediyorlar. (Özellikle Süleyman Demirel ) Bu zatın siyasette varlık sebebi DP başına gelenlerdir. Siyaseten argüman olarak iyi kullanmıştır ama hiç bir zaman haklarını vermemiştir.

SADECE MENDERES, POLATKAN VE ZORLU MU ?

Daha anmadığımız ve unutuğumuz binlerce değerimiz var izmler o kadar benliğimizi sarmiş ki doğal olarak unutuyoruz çünkü idolejimiz daha önemli..

 26 Ocak 1948 (66 yaşında) ... Kâzım Karabekir'i ne anımsıyor ve anıyoruz?

 10 Nisan 1950 (74 yaşında) ... Mareşal Fevzi Çakmak ve  22 Ağustos 1986 (103 yaşında) İstanbul. Celâl Bayar'ı  anımsıyor ve anıyormuşuz bu üçlü'de kurtuluş savaşında büyük yararlılıklar gösterme diler mi ?

ama .....

TRT  25 Aralık 1973 ölen İsmet  İnönü için program yapıyor ama ne Kazım Karabekir ne de Mareşal Fevzi Çakmak ve Celal Bayar için doyurucu bir anma programı yapmıyor.

Lütfen artık Şehitlerimize ve bu vatana karşılıksız sevgi verenler can verenlere saygı duyalım hakka yürüyenleri onlara yakışır bir şekilde yad edelim. BİRAZCIK VEFA !!!!

BAŞTA ASILARAK ŞEHİT EDİLEN BAŞBAKAN ADNAN MENDERES'İ FATİH RÜŞTÜ ZORLU'YU VE HASAN POLATKAN'I DEMOKRASİ İÇİN ÇABA GÖSTERMİŞ VE HAKKA YÜRÜMÜŞ OLAN TÜM DEĞERLİLERİMİZİ  RAHMETLE VE SÜKRANLA ANARKEN DEMOKRASİ İÇİN BİR MÜCADELE EDİP HAYATTA OLAN TÜM DP LİLERİDE SAYGI İLE SELAMLIYORUM.

www.aydinozel.com Ali Narin Yazdı   Köşe Yazarı 

Bu yazı toplam 1463 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim