• Aydın33 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Oktay Ekşi ve Diğerleri

02 Kasım 2010 Salı 19:49

Oktay Ekşi Basın Konseyi Başkanı ve Hürriyet Gazetesi Başyazarı idi. 44 yıldır Hürriyet gazetesine hizmet eden Hürriyet Gazetesinden Oktay Ekşi ki 36 yıldır da Başyazarlık yapmasına rağmen istifa etti.

Sebeb nedir Anasını bile satan Zihniyet sözlerini yazısında kullanmasından dolayı. Ben Oktay Ekşi yi savunmuyorum fakat neredeyse bir ömürdür yazdığı gazeteden bir yazıdan ötürü istifa etmesini yanlış buluyorum. Eğer Oktay Ekşi gazeteyi değilde Yazarlığı bıraktıysa anlayışla karşılarım. Ancak yarın başka gazetelerle başlayıp aynen devam etmeyi düşünüyorsa yanlış yapmıştır. Bizim Ülkemizde yanlışlar yapılıyor bir süre ortalıktan kaybolunuyor bizim milletimizde unutkan ya bir müddet sonra tekrar piyasaya çıkıp en etkin yerlerde görev alınabiliyor. Oktay Ekşi yi Hürriyet Görevden aldıysa başka gazetelerde devam edebilir ancak istifa kendi kararıysa yüz eskitmek için yapılıyorsa o zaman Basın Konseyi Başkanlığından da istifa etmelidir.

Alakalı olduğu için değil ancak örnek teşkil etmesi açısından yazıyorum bunları.

Deniz Baykal yaptı bir hata İstifa etti nereden CHP Genel Başkanlığından peki neden Milletvekilliğinden istifa etmedi. Çünkü Taban onu bırakmaz tekrar Genel Başkan yapar düşüncesiyle istifa etmişti zaten ama yemedi. Şimdi ise tekrar CHP Genel Başkanı nasıl olurumun telaşını yaşıyor. Eğer istifa edeceksen bu kadar büyük hata yaptıysan topyekün istifa edeceksin ve ortalıkta görünmeyeceksin.

Mehmet Ali Erbil de yıllar önce Alevi vatandaşlarımıza karşı hata yapmıştı ve programı kaldırılmıştı. Ama yıllar geçti türk halkı unuttu Mehmet Ali Erbil yine Ekranlarda boy göstermeye başlamıştı. Ne zaman a kadar Alevi Vatandaşlarımıza yeni hatasını yapana kadar. Tekrar programı kaldırıldı. Birde kendisinin don faciası vardı, o dönemlerde unutuldu. Yakın zamanda yine ekranlarımızda boy göstermeye başlar. Unutkan Milletiz nasılsa.

Ben diyorum ki istifalar yüz eskitmek için yapılmamalı, bedel ödemek o döneme ait olmamalı, insanlar hatalarını yaptıktan sonra ya yüzleşebilmeli yada hepten gitmelidirler.

www.aydinozel.com Adnan Aytaşkın

Bu yazı toplam 758 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim