• Aydın27 °C

Adem ÖZDEMİR / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adem ÖZDEMİR / Köşe Yazarı

Olamadığımız ve Olmayacağımız Birlik

22 Ağustos 2012 Çarşamba 17:22

Zehir zemberek bir bayram, şehit haberleri, masum insanların katledilmesi, sözde milletvekili sıfatını taşıyan yüzsüzlerin vatan hainleriyle sarmaş dolaş görüntüleri bayramı bayramlıktan çıkardı.

 

            Dün masum vatandaşlarımızın cenaze töreninde devletin zirvesi bir araya gelip toplu görünmeleri gazetelerin toplu bir şekilde birlik beraberlik manşetleri bana hiç inandırıcı gelmedi. Benim hatırladığım ülkemin en son birlik beraberliği Kurtuluş Savaşında ve Atatürk döneminden sonra bir daha görülmedi.

 

            Gaziantep’te devletin zirvesi cenaze namazı boyunca omuz omuza geldi, 30 dakika sonra, sonrasını göreceğiz herkes bir birini suçlamaya devam edecek, her gün şehit haberleri duymaya devam edeceğiz bu böyle 30 yıldır devam ettiği gibi sürecek gidecek.

 

            Biz birlik ve beraberliğimizi devletin zirvesine ders verircesine halk olarak sağlayalım aynı Kurtuluş Savaşında sağladığımız gibi. Düşünün ülkenin sadece iç bölgeleri kalmış işgale uğramayan dört biryanı Tek Dişi Kalmış Canavarlarca işgal edilmiş, hiç görmedikleri, hiç tanımadıkları bir adam çıkıyor diyor ki, “Ya İstiklal, Ya Ölüm” diyor tüm millet Türk’ü, Kürdü, Çerkez’i, Laz’ı, Arnavut’u, Boşnak’ı bilmedikleri bu adamın arksına düşüp vatanı işgalden kurtarıyor.

 

            Bizse birlik yerine bir birimize düşmüşüz her gün ölüm haberlerini okuyor izliyoruz. Vatan hainlerini insan hakları bahanesiyle dokunmuyor, meclise sokuyoruz, ülkenin bölünmesine kadar varacak tavizler vermeye devam ediyoruz.

 

Ey devletin zirvesi cenaze töreninde verdiğiniz o omuz omuza görüntüleri TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNDE de verinde bir görelim, vatan hainlerinin dokunulmazlığını kaldırın da görelim, o vatan hainlerini meclise sokmayın bakalım becerebilecek misiniz görelim, o hainler milletin vekili değil ölümün, kanın, bölünmenin, Siyonistlerin vekilleridir diye bilecek misiniz. Eğer birlik ve beraberlik görüntüsünü bu millete gösterecekseniz içinizdeki bölücüleri, teröristleri de atın bir görelim bakalım ne dersiniz, ama hiç sanmıyorum yapamazsınız.

 

            Böyle düşünüyorum düşünmesine, eminim sizlerde böyle düşünüyorsunuz, 30 yıldır bu milletin düşüncesi de bu ama olmuyor, olmuyor, olmuyor. Terörle mücadele ilk olarak birlik beraberlikten geçer, bu nedenle 30 yıldır bu belan kurtulamıyoruz.

 

            Devletin zirvesi lütfen birlik beraberliğinizi cenaze törenlerinde değil, cenaze törenlerinin olmayacağı bir gelecek için sağlayın artık. Bırakın iktidarı, muhalefeti de, 30 yıllık şu beladan, siyasi geleceğiniz yok edecek dahi olsa bitirin artık. İnanın tarih sizleri Kurtuluş Savaşındaki kahramanlar gibi yazacaktır.

Bu yazı toplam 1338 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim