• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer GÜNEL'den CHP Kongresi Açıklaması
12 Ağustos 2015 Çarşamba 21:49

Ömer GÜNEL'den CHP Kongresi Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası Teşkilatının önemli isimlerinden Avukat Ömer GÜNEL CHP İlçe Kongreleri öncesinde bir açıklama yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası Teşkilatının önemli isimlerinden Avukat Ömer GÜNEL CHP İlçe Kongreleri öncesinde bir açıklama yayımladı.

Değerli Partililerim

Bu günlerde partimiz CHP tüm Türkiye’de yeni yönetim kadrolarını seçeceği örgüt içi seçim sürecini yaşıyor.

İlçemiz Kuşadası’nda 28 Ağustos tarihinde başlayacak mahalle delege seçimlerini ilçe kongresi, il kongresi ve genel merkez yöneticilerimizin seçileceği kurultay takip edecek.

13 yıllık AKP iktidarının ülkemizi sürüklediği yer bellidir. Zenginin daha zengin olduğu, ülke insanlarının her geçen gün daha da yoksullaştığı, hukukun, eşitliğin ve adaletin yok sayıldığı terörün tekrar hortladığı günler yaşıyoruz. 7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar olma şansını kaybeden AKP, iki aydan fazla süredir ülkemizi iktidarsız bırakmış ve tam bir kaos ortamı yaratmıştır.

Bu gidişata dur demek ancak CHP örgütlerinin elindedir.

Örgüt içi seçim sürecimizi bu anlamda kişisel çıkarlarımızdan uzak, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde geçirmeliyiz.

Daha önce de belirttiğim gibi ben Ömer Günel olarak bu seçim sürecinin ayrışmalara mahal vermeden birlik ve beraberlik içinde geçmesinden yanayım. Bu anlamda Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanımızla görüşmelerde bulunmuştum.

Tabandan yukarı doğru, üyenin mahalle delegesini, delegenin yöneticisini ve başkanını seçeceği demokratik bir sürecin işlemesinden yanayım.

CHP’liler başka partilerde olduğu gibi kapı kulu askeri değil aksine kendi yöneticilerini ve başkanlarını en doğru şekilde seçecek seçim ve demokrasi bilincinde olan insanlardır.

Tüm Türkiye’de mahalle bazında yaşanacak örgüt içi tam demokratik süreç, güçlü örgüt, güçlü örgüt ise güçlü iktidar getirecektir.

CHP Belediyeleri Örgütlerinden aldıkları güçle örnek işler başaran belediyeler olmalıdırlar, CHP yöneticileri örgütlerinden aldıkları güçle iktidar alternatifi olmalıdırlar, CHP’liler örgütlerinden aldıkları güç ile örnek insanlar olmalıdırlar, bu nedenle tüm Cumhuriyet Halk Partililer güçlü demokratik bir örgüt için çalışmalı emek sarf etmelidirler.

Sevgili Partililerim,

28 Ağustos tarihinde mahallemizde önümüze konulacak sandık çok ama çok önem taşımaktadır. Olası bir erken seçim sürecinde partimizi iktidar alternatifi yapmanın yolu o sandıktan örgütün zaferle çıkmasına bağlıdır.

Türkiye’yi çağdaş demokratik ve gelişmiş bir ülke yapmanın yolu güçlü bir CHP iktidarından geçmektedir.

Bu anlamda dayatmalardan uzak, hak edenin seçildiği demokratik ve adil bir süreç için hepimize sorumluluk düşmektedir.

Tüm Cumhuriyet Halk Partililerin bu büyük sorumluk bilincinde olduğuna inancım tamdır.

En derin sevgi ve saygılarımla

Av. Ömer Günel

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1636 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim