• Aydın1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖZCAN'DAN KARAHAN AÇIKLAMASI : SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ
23 Ağustos 2019 Cuma 09:16

ÖZCAN'DAN KARAHAN AÇIKLAMASI : SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Nazilli Belediyesi Gazeteci Veysel KARAHAN'ın sosyal Medyadan sorduğu sorular üzerine bir açıklama yaparak Başkan Kürşat Engin ÖZCAN'ın Suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

Nazilli Belediyesi Gazeteci Veysel KARAHAN'ın sosyal Medyadan sorduğu sorular üzerine bir açıklama yaparak Başkan Kürşat Engin ÖZCAN'ın Suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

Nazilli Belediyesinin Açıklaması : 

Kamuoyuna;
21.08.2019 günü internet gazeteciliği faaliyeti yürüten Veysel Karahan’ın kendi sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği paylaşımlardaki; başkanımızın şahsına hakaret eden asılsız itham, isnad ve iftiralarla ilgili Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan suç duyurusunda bulunacak, bu hususta tüm yasal yollara başvurulacaktır.
Gazetecilik faaliyetinin dışına çıkan bu yalan iddiaların asıl sebebi; geçmiş dönemde haber tanıtım vb. başlıklarda belirli gazetecilerin kestikleri yüksek bedelli faturalar ve hangi iş karşılığı ödendiği meçhul sözde danışmanlık ücretleridir.
Belediyemiz söz verdiği gibi Nazilli halkının tasarrufundaki bütçesini sadece ve sadece Nazilli halkının hizmetine sunmaya devam edecektir.
2018 yılı içerisinde basın yayın organlarının Nazilli Belediyesi’ne kestiği toplam fatura 1.758.157 TL’dir. 
2019 yılının ilk 3 ayında (Ocak-Şubat-Mart) aynı kuruluşların kestiği fatura toplamı 732.934 TL’dir.
Basın yayın kuruluşlarına göreve geldiğimiz günden itibaren gönderilen ilanlara ilişkin toplamda sadece 73.856 TL’lik bir ödeme yapılmıştır.
Geçmiş dönemden kalan basın yayın kuruluşlarının alacaklarına ilişkin tarafımızdan ödenen borçların toplamı ise 266.858 TL’dir.
Yetimin hakkını hiç kimseye yedirmeyeceğimizi yineler, sözde gazetecilik faaliyeti yürüten, geçmiş dönemde Nazilli Belediyesi’ni sömüren, para muslukları kesildiği için saldırılarda bulunan bezirgânlara da hukuk önünde gereken hesabın sorulacağını kamuoyuna duyurur, kamuoyunu bilgilendirme görevini dürüstlükle ve şerefle yerine getiren basın emekçilerini de tenzih ettiğimizi belirtiriz.
 
Nazilli Belediyesi tarafından açıklamaya yapılma sebebi,
Veysel KARAHAN'ın Sosyal Medya Paylaşımı
Seçimden önce tarafsızlığımızı bozmamak için siyasi söylemleri, vaatleri değerlendirmeyi halka bıraktık. Fakat seçim bitti, aylar geçti. 8 aydır köşe yazılarımda da, sosyal medya hesabımdan da Nazilli siyasetine çok az değindim. Şimdi biraz soru sorma vakti.. 
1-) CHP ve İYİ partililer seçimden önce vatandaşa algı yaparak, belediyede 150 işçinin bankamatik memuru olduğunu söylediler. İsraf var dediler. Biz gelirsek hepsini işten çıkaracağız dediler.. Aylar geçti, halen bir ispat yok? 150 bankamatik memurunu yarına kadar halka açıklamazsanız, işten çıkışını vermezseniz namertsiniz!
Soru 2-) Bu bir ihbardır.. 
Belediyede 150 bankamatik memuru var dediler, henüz 1 tanesini ispatlamadılar ama ben 8 yıl Haluk Alıcık’ın bankamatik memuru olarak belediyen maaş verdiği 1 kişiyi tanıyorum. Kendisi Hukuk İşleri Müdürlüğünde sözleşmeli avukat olarak mesai yapmadan, yaklaşık 8 yıl bankamatik memurluğu yaptı. O kişinin ismi Kürşat Engin Özcan idi...
Soru 3-) Evine ekmek götüremeyen işsizlere, iş vaadi verdiniz. Seçimden sonra işe ilk aldığınız kişi CHP İl Başkanı Ali Çankır’ın makama getirip bunu hemen danışman atayacaksınız dediği siyasi danışman, sonrasında ise CHP Gençlik Kolları Başkanı ve İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanını işe aldınız. Biz şimdi belediyeye girdiğimizde bu iki gence siyasi parti yöneticisi olarak mı muhatap olacağız, yoksa belediye işçisi olarak mı? Bu kadar gariban varken gençlik kolları başkanlarını alel acele işe almak sizce etik mi?
Soru 4-) Hadi elimizi vicdanlarımıza koyalım.. MHP’li Haluk Alıcık için yarım milyon TL’lik lüks makam araçları kiraladığını söylediler. Bu algıyı yaydılar. Sosyal medyada hakaret ettirdiler. Kürşat Engin Özcan, bahse konu olan ihale faturalarını araştırıp bulacaklarını söylemişti. Aylar geçti, nerde o faturalar sayın başkan? Yarına kadar o faturaların orijinal halini yayınlamazsanız, namertsiniz. Yayınlarsanız ben buradan özür dilemeye hazırım..
bakamatik-001.jpg
Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 689 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim