• Aydın18 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Özlem Çerçioğlu Genel Başkan Oldu

03 Ağustos 2013 Cumartesi 10:13

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun aday belirleme stratejisi ile ilgili yazacağım.

Bilindiği üzere Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile CHP Aydın İl Başkanlığı ve birçok İlçe Başkanlığı arasında sıkıntılı süreç devam etmektedir.

Sıkıntılı sürecin sebebine gelirsek Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu sadece Resmi olarak CHP üyesi gayri resmi olarakta Özlem Çerçioğlu Partisi Genel Başkanı gibi hareket etmektedir.

CHP Aydında birçok Belediye Başkanlığına sahip olmanın gücünü kullanamıyor. Çünkü CHP nin adayı ile Özlem Çerçioğlu’nun adayı farklı olabiliyor. Özlem Çerçioğlu birçok seçilmiş Belediye Başkanını tekrar aday yapmamak için yoğun çaba harcamaktadır.

Ayrıca Özlem Çerçioğlu Partisi olarak kurmaylarını Efeler Belediyesinde Mesut ÖZAKÇAN, Nazilli Belediyesinde Ferda Çağlar ERKUT gibi isimleri aday belirlemiş ve yol arkadaşlığı yapmaktadır.

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ilçe Adaylıklarında asıl amacı aday gösterdiği kişilerin seçilmesi değil, O İlçelerdeki Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliklerinde kendi verdiği isimlerle çalışmak istemesidir. Bu yönüyle seçim kazanamayacak birçok ismi ikna ederek aday yapmaya çalışmaktadırlar.

CHP Genel Merkezi bu konuya eğer eğilmezse Aydın CHP Üyeleri ile Özlem Çerçioğlu Partisi Üyeleri arasındaki savaş seçimi toptan kaybettirecektir.

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile hareket eden CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın da Özlem Çerçioğlu Partisinde Genel Başkan Yardımcısı gibi çalışmalarına devam etmektedir.

Bu Kurumsallık Tanımaz, Tepeden İnme ve Antidemokratik yapı CHP Genel Merkezine ulaştığı taktirde Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Aydın Büyükşehir Belediye Başkan  Adaylığı da tehlikeye girebilir.

http://www.aydinozel.com Adnan AYTAŞKIN  Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 495 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim