• Aydın39 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

PKK ile Sözde Değil Özde Restleşme

17 Temmuz 2011 Pazar 22:36

PKK ile Sözde Değil Özde Restleşme - Kürt Meselesi mi PKK Meselesi mi? - Bir Ülkenin Kanunları nın İşlemediği bir bölge O Ülkeye ait değildir - Tüm Türkiye de T.C Kanunlarının işleyebildiği Gösterilmeli - Çözüm : Sözde Değil Özde Restleşme - Terör ve Şehit Sayısı Artacaktır - BDP liler Safını Artık Seçmeli.

 
 

 

PKK ile Sözde Değil Özde Restleşme

 

Değerli Okurlarımız bilindiği gibi geçenlerde Diyarbakır ın Silvan ilçesinde kırsalda 13 Şehit verdik 7 de yaralımız var; bugünkü yazımı PKK Meselesine ayırdım.

 

PKK bizim ülkemizde bir meselemidir evet hemde Ülkemizin en Ciddiye alınması gereken ve çözüme kavuşturulması gereken meselesidir.

 

Kürt Meselesi mi PKK Meselesi mi?

 

Bu mesele Kürt Meselesi değildir, bir PKK Meselesidir.

Bunu şöyle değerlendirebiliriz.

 

PKK bir terör örgütüdür ve bu örgütü hangi amaç ve nedenle olursa olsun destekleyen kim varsa T. C. Devletimizin düşmanı ilan edilmelidir. Ama sözde değil özde Düşman ilan edilmelidir.

 

Bir Ülkenin Kanunları nın İşlemediği bir bölge O Ülkeye ait değildir

 

Devletin gücü İktidar Partisi olan Ak Partinin elinde ve bugüne kadar Çözümü Demokrasi de arayan Ak Parti PKK yandaşlarına karşı mecliste hoşgörülü davranarak özgürlükler noktasında tavizler verdi. Ancak gerçek ortaya çıktı ki Çözüm taviz vermekte değil.

 

Tüm Türkiye de T.C Kanunlarının işleyebildiği Gösterilmeli

 

Bugün bir vatandaş Aydın da Başbakan Recep Tayip Erdoğan a Hakaret etse hemen hakkında dava açılıyor ve soruşturma geçiriyor, Ancak PKK Yandaşları bölgede Sadece Başbakan a değil Ülke için değerli ne varsa ayaklar altına alıyor ama T.C. Kanunlarımız İşletilmiyor.

 

Buna dayanan PKK Yandaşları T.C:. Kanunlarının Bölgede İşletilemediğini düşünüyor ve Kendisini başka bir ülkenin topraklarında zannediyor.

 

Çözüm : Sözde Değil Özde Restleşme

 

Hiç vakit kaybetmeden Ülkemizin tüm bölgelerinde hiçbir ayrım yapmaksızın T.C Kanunlarının işlemesi gerekiyor. PKK yandaşı her türlü Eylem, Söylem kayıtlara geçerse Hukuk Kuralları işleme alınmalıdır.

 

Terör ve Şehit Sayısı Artacaktır

 

Benim Dediğim çözüm uygulanmaya başlanırsa Terör ve Şehit sayısı maalesef artacaktır. Ancak Taviz vere vere hiçbir çözüm üretilmeyip ödün verilen bu sistemi yıllar boyu devam ettirmektense PKK Terörünün sonunu hazırlayacak bu çözüm uygulanmalıdır.

 

BDP liler Safını Artık Seçmeli

 

BDP ülkemizin vatandaşlarının oyları ile meclise girmiştir, Fakat bilinmelidir ki T.C Kanunlarına uymayan bir eylemi kim yaparsa yapsın, soruşturma açılmalıdır. Hatta Dokunulmazlıkları olan BDP Milletvekilleri bu suçu işlerlerse Meclis te alınan kararla bunların dokunulmazlıkları kaldırılmalı ve restleşme gerçekleştirilmelidir. Terör Yandaşı Kim Hukuk Kuralları gereği Suç işlerse kendisini hakim karşısında bulmalıdır.

 

Aydın da PKK ya Karşı Yürüyüş Yapıldı

 

Bugün Akşamüzeri vakitlerinde Atatürk Meydanında toplanan vatandaşlar, Şehitlerimizin anısına Adnan Menderes Bulvarı boyunca slogan atıp yürüyüş yapmak istedi. Ancak Emniyet Güçlerinin engeline takıldılar.

 

Şöyle bir algı var Doğu bölgesinde yürüyüş yapan PKK yandaşlarına sesini çıkaramayan Emniyet Güçleri burada şehitler için yürüyüp slogan atmaya izin vermiyorlar.

 

Olayın aslı Grubun içerisinde bulunan bazı Provokatörler var bunlara uyan sade vatandaşlar galeyana gelip olaylarının büyümesine sebep olabilir, bu nedenle Emniyet ile anlaşan Vatandaşlar sağduyu ile davranarak Bulvarın yarısına kadar yürüyüş yaptılar ve yürüyüş olaysız atlatıldı.

 

Her Bölgede kanunsuz yürüyüşlerin engellenebilmesi buradaki vatandaşlarımızı da daha çok sağduyu ya yönlendirecektir. Yani buradan da her bölge de kanunların eşit uygulanabilmesi sonucu doğmaktadır.

 

www.aydinozel.com   Adnan Aytaşkın  Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 732 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim