• Aydın19 °C

Hale Erkaçar KAVURUCU / Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hale Erkaçar KAVURUCU / Köşe Yazarı

Rahatsız Olanların Dikkatine

02 Aralık 2011 Cuma 02:52

RAHATSIZ OLANLARIN DİKKATİNE :

 
Ben HALE ERKAÇAR KAVURUCU ;
 
Aydında doğan ve Aydın ili için çalışan Kadın Sivil Toplum Lideriyim.
 
Bizler Sayın HÜSEYİN AKSU, Sayın İLHAMİ ORTEKİN uzun zaman ilimizde kadın hareketinde birlikte çalıştık. Kendilerini saygıyla selamlıyorum.
 
Hem cinsim olan Sayın ÖZLEM ÇERÇİOĞLU ile çalışacağımız iç...in çok heycanlıydık.
 
Diğer dönemlerde açılan Nevzat Biçer Parkı Elmeği satış noktaları ve atölyeleri (Bu noktalar protokol ile 8 kadın sivil toplum örgütü)tahsis edilmişti. Buraları kapatıldı. İhale usulu kiraya verildi.
 
Daha sonra üreten kadınımız için kipa mağza ikinci katta Aydın Belediyesi Üretim Merkezi açıldı. İllk başlangıçta 44 kadın bu merkezde istihdam ediliyordu. 2011 Ocak ayında mağzanın koordinatörlüğünü bıraktım.
 
Kadınlarımız buranın yiyecek bölümü olduğunu ve satış yapamadıklarını Sn. Başkan yardım cılarımıza ve Başkanımıza dile getirdik kendileri İsmet Sezgin Parkının girişini Ev Eksenli Çalışan Küçük grubu olan SayınEMEL SEFA ve arkadaşlarını gıda için tahsis ettiler.
 
Diğer bıranşta çalışan arkadaşlar için tekrar öneri istedik. Aydın ilinde El Emeği Çarşısı yapılması için öneriler götürdük. Sonuç alınamadı.
 
Pınar başı giriş mevkisinde 10 adet kadın için tezgah verildi. Bu verilme yaz sonuna denk geldiği için arkadaşlarımız zor günler yaşıyorlar.
 
Bizler Aydın ilinin temel taşlarıyız. Kadınız. Burada bizler kadınımıza sahip çıkmazsak ne yapacağız. Emekçi Kadının yanında olmak zorundasınız.
 
Başkanım siz kadın bakış açısına sahip olduğunuzu biliyorum. Burada yer alan kadınlar eşinden ayrılmış sosyal risk altında olan kadınlar.  Ellerinin emeklerini değerlendirmek istiyorlar. Hiçbirisi kimseden sadaka, kömür, gıda yardımı para istemiyor. Ürettikleri ürünleri anlının teri ile satmak istiyor. Hiçbirisi görüntü kirliliği yapmıyor. Biliyorsunuz bunlarıda duyduk. Emek kirlilik değildir.
 
Son nefesime kadar üreten kadının yanındayım. Kim ne derse desin ben kadın bakış açısına sahibim. Erkekler gibi düşüncede değilim.
 
ÜRETEN BİZ KADINLARIZ.
 
EMEĞİMİZİ DEĞERLENDİRMEK İÇİN MÜCADELEYİ DEVAM EDECEĞİZ.
 
SAYGILARIMLA...
Bu yazı toplam 1366 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim