• Aydın17 °C

Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan AYTAŞKIN / Genel Yayın Yönetmeni

Recep TANER Neden Yeniden Seçilemedi

04 Ekim 2012 Perşembe 03:16

Değerli okurlarımız bugünkü yazımda MHP Önceki Dönem Aydın Milletvekili Recep TANER in 2. sırada olmasına rağmen Niçin Seçilemediğini Yazacağım.

MHP Aydın eski Milletvekili Recep Taner, 2007 Genel Seçimlerinde İl Başkanlığı nın Rüzgarı ile 3. Sıradan aday olmuş ve MHP 3 Aydın Milletvkili çıkarınca süpriz bir Milletvekilliği yaşamıştı.

MHP eski Aydın İl Başkanı Hasan Muti, Aydın Milletvekilleri Ali Uzunırmak, Ertuğrul Kumcuoğlu ve Recep Taner ile Aydında etkili bir siyaset yapmıştı. Özellikle dönemin İl Başkanı Hasan Muti nin toplayıcılığıyla başarılı çalışmalar yapılmıştı.

MHP Aydın Teşkilatı; kendi gücünü kullandığı ve teşkilatlarını harekete geçirdiği zaman Aydında her türlü başarıyı kazanacak güçte bir partidir.

Gelelim 2011 Genel Seçimlerine; 2007 de 3 Aydın Milletvekili çıkarmış, 2009 da Hüseyin Aksu ile Aydın Belediye Başkanlığı nı kıl payı kaçırmış bir MHP 2011 Genel Seçimlerinde neden 2 Milletvekili dahi çıkaramadı.

Yani 3. sıradan Aydın Milletvekili seçilen Recep Taner 2. Sıradan neden seçilemedi.

Birincisi; MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak sağlık sorunlarını öne sürerek Aydın a, seçim çalışmalarına çok geç geldi, 1. Sıra Milletvekili Adayı olarak Aydın MHP ye Liderliği yapamadı.

İkincisi; 10 un üzerinde hemde Aydındaki en kaliteki son Model araçları seçim Propagandası için giydiren MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ın araçları genelde Otopark ta yattı. O dönemde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Muğla dan Denizli'ye geçerken Muğla yolu üzerinde Aydındaki MHP teşkilatıyla bir görüşme yaptı. MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ın 10 un üzerinde aracını konvoyda görünce Ali Bey Siz Aydın ı fethetmişsiniz dedi. Ama o araçlar yeteri kadar çalışmadı..

Üçüncüsü ise; Dönemin MHP Aydın Milletvekili Recep Taner 1. Sıradaki adayları MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ın performansını gözönünde tuttu ve MHP nin Aydında 2 Milletvekilini kesin çıkacağını düşünerek fazla çalışmadı.

Ancak sonuç; yanında rakip istemeyen MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, hedeflediği gibi Aydın ın Tek Milletvekili olmayı başardı.

Yarın ki yazımda MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ın, MHP Aydın eski Milletvekili Recep Taner i o dönemde neden rakip gördüğünü yazacağım.

www.aydinozel.com  Adnan Aytaşkın Genel Yayın Yönetmeni

Bu yazı toplam 699 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim